Українські вчені пояснили, чому падає статистика COVID-19

Українські вчені пояснили, чому падає статистика COVID-19
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

COVID-19 в Україні йде на спад з кількох причин: через поведінку самого вірусу і поведінку людей.

Про це в інтерв’ю РБК-Україна академік Національної академії наук України повідомив Сергій Комісаренко.

На його думку, українці почали розуміти небезпеку вірусу і виконують рекомендації фахівців:

“Наші люди поступово починають розуміти небезпеку вірусу і захворювання COVID-19, яке він викликає, і починають більш ретельно виконувати рекомендації карантину: маски, миття рук і дистанціювання”.

Але головним фактором, за його словами, є поведінка самого вірусу, який стає то більш контагіозним, то менш контагіозним (заразним):

“Поки що немає новин про те, що вірус стає більш-менш летальний, що він викликає більш жорстке або полегшене захворювання. Його поведінка щодо перебігу захворювання поки що не змінилася. Але його контагіозність змінюється”.

Вчений вважає, що в Україні поширений штам коронавірусу, який не дуже заразний, як віруси в інших країнах на заході Європи.

Як повідомлялося раніше, вчені з Британського центру контролю і запобігання захворюванням назвали 5 рідкісних, але небезпечних, симптому COVID-19, поява яких вимагає негайного звернення до лікаря.

Як повідомлялося раніше, в Німеччині виявили перший випадок зараження мутованим типом коронавірусної інфекції COVID-19. Жінка повернулася в країну з Великої Британії, де раніше був зафіксований новий, агресивний штам вірусу.

Нова мутація коронавірусної інфекції COVID-19, яку виявили в Південно-Африканській республіці, змінюється з кожною передачею. Так, цей коронавірус, який отримав назву 501.V2 виявляє слабкі місця імунної системи кожної окремої людини.

Джерело: Народна Правда