В Україні розглядають варіант введення миротворців на Донбас

В Україні розглядають варіант введення миротворців на Донбас
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Введення миротворців на окупований Донбас може стати одним з варіантів реалізації мінських угод. При цьому мандат такої місії повинен бути узгоджений сторонами переговорів.

Таку думку озвучив віце-прем’єр, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков, передає tsn.ua.

Він заявив, що введення миротворців на Донбас не є планом “Б” щодо врегулювання конфлікту.

“Миротворці – це один з варіантів вирішення в тому числі базової моделі мінських домовленостей”, – зазначив Рєзніков.

Така місія повинна контролювати і забезпечувати безпеку в “гарячій точці”. При цьому в мінських угодах йдеться тільки про моніторинг ОБСЄ без миротворчого мандата. А в разі введення місії в її складу мають увійти ті, кому довірятиме і Україна і Росія.

“Яка це може бути місія? Або це мандат Ради безпеки ООН, або ОБСЄ … Це питання, знову ж таки, переговорів і домовленостей. Є досить успішний приклад 25 років тому в Хорватії, коли в районі міста Вуковар на кордоні з Сербією була місія як раз з мандатом Ради безпеки ООН, яка 1,5 роки забезпечувала перехідний період, після чого були проведені місцеві вибори”, – пояснив Резніков.

Як ми вже розповідали раніше, Україна поки не розглядає питання розміщення на Донбасі миротворців ООН, пропонуючи в 4 рази збільшити склад місії ОБСЄ.

Також, в МЗС пояснили, за якої умови на Донбас можуть почати введення миротворців.

Джерело: Народна Правда