В Україні скасували пільговий тариф на електроенергію: скільки платитимемо

В Україні скасували пільговий тариф на електроенергію: скільки платитимемо
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

В Україні скасували пільговий тариф 90 коп/кВт.год на перші 100 кВт.год на електроенергію для побутових споживачів з 1 січня 2021 року.

Відповідне рішення Кабінет Міністрів прийняв на засіданні 28 грудня, передає РБК.

“Продовжити вирішимо ПСО до 31 березня 2021 року і встановити фіксовану ціну для побутових споживачів на рівні 1,68 грн/кВт.год”, – повідомив в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко.

Так, з 1 січня 2021 року весь обсяг спожитої електроенергії побутові споживачі оплачуватимуть за єдиним тарифом – 1,68 грн/кВт.год. Цей тариф діятиме до 31 березня 2021 року.

Відзначимо, тарифи на електроенергію для населення не переглядалися з березня 2017 р Експерти відзначають, що ці тарифи більш ніж в чотири рази менше середнього тарифу в Європі.

Як стверджують в Міністерстві енергетики, тариф для населення в грудні 2020 роки не покриває витрати на доставку електроенергії від електростанцій до кінцевих споживачів.

Як ми вже розповідали раніше, в Кабміні анонсували підвищення тарифів на електроенергію для населення. Ціни можуть зрости вже з 1 січня 2021 і після першого етапу платіжки подорожчають на 30%.

У той же час, вартість послуги на розподіл електроенергії з 1 січня 2021 року збільшиться в середньому на 15,9% для першого класу напруги, і на 32,6% для другого класу напруги.

 

Джерело: Народна Правда