Справи Майдану: оприлюднені головні докази провини “беркутівців”

Справи Майдану: оприлюднені головні докази провини “беркутівців”
Автор Марія Петренко в Новини/Політична правда

Прокуратура України зібрала достатньо доказів провини колишніх “беркутівців” Сергія Тамтури і Олександра Маринченко, які брали участь в придушенні протестів на Майдані.

Loading...

Подробиці повідомляєРБК.

Всього звинувачення має докази причетності до вбивств 48 і поранення 80 учасників протестів на Інститутській шести колишніх “беркутівців” – Дмитра Садівника, Сергія Зінченка, Павла Аброськіна, Олександра Маринченко, Сергія Тамтура і Олега Янишевського. При цьому в Україні перебувають зараз тільки Маринченко та Тамтура.

Як розповів начальник відділу “майданівського департаменту” Офісу генпрокурора Ігор Земсков, зараз виконуються активні дії для розшуку Янишевського, Зінченка і Аброськіна, яких в кінці 2019 року було включено до списків обміну з ОРДЛО. Садівник виїхав до Криму ще в 2014-му році.

На даний час, в Києві йдуть судові слухання у справах Тамтури і Маринченка.

“Є докази їх діяльності там. І, крім того, є “загальний умисел”, тобто, як ми це називаємо – конклюдентні дії. Так як вони з ранку до вечора перебували на Інститутській в складі одного підрозділу, не покидали його, перебували позаду тих осіб, які стріляли. Деякі з них подавали зброю, деякі – патрони. А це як раз і є співучастю у вбивстві “, – резюмував Земсков.

Як ми вже розповідали раніше, київський апеляційний суд скасував рішення про заочний арешт екс-президента Віктора Януковича у справі про розгін Майдану 18-20 лютого 2014 року.

А також, колишнього командира роти підрозділи «Беркута» в Харкові Віктора Шаповалова поновили на посаді в Міністерстві внутрішніх справ України.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...