Навіщо Росія намагається відродити СРСР: політик дав чітку відповідь

Навіщо Росія намагається відродити СРСР: політик дав чітку відповідь
Автор Романова Марі в Новини/Політична правда

Росія намагається відновити свій геополітичний вплив. Саме з цієї причини Кремль намагається створити аналог радянської “імперії”, знищивши при цьому Україну як незалежну державу.

Таку думку в інтерв’ю ТСН озвучив віце-прем’єр-міністр, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков.

Loading...

“Мені здається, що геополітична мета Росії – це відновлення свого впливу. Тобто, це така панімперская політика, яка завжди була в імперській Росії, потім в СРСР, і в РФ як спадкоємиці. Вона хоче залишати вплив, це в її інтересах, щоб зберегти себе в своїх кордонах. Тому треба мати вплив на Україну, Білорусь, Молдову, країни Кавказу, країн Балтії. Це такий пояс їх безпеки “, – пояснив міністр.

Резніков вважає, розрахунок Кремля простий: якщо він втратить вплив в перерахованих державах, то програє Заходу. Крім того, успішний досвід демократичних змін згодом може вилитися в повалення влади в самій Росії:

“А це точно не влаштовує російську правлячу верхівку. Навіть білоруський кейс для них сьогодні дуже складний. Можливо, перевибори в Білорусі і були б цікавими, але це б означало, що перевибори – це наслідок вуличних протестів людей, які за демократію і вільні вибори. А демонстрацію цього на території РФ точно не можна допустити “.

Одночасно з цим з України в Росії прагнуть виліпити негативний образ, намагаючись переконати населення в тому, що будь-які майдани завжди призводять до розвалу і розколу.

Як повідомлялося раніше, Російська Федерація відправила на Донбас черговий гумконвой. 17 грудня на окуповані території прибув 101-й вантаж. Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест окупантам.

У Міністерстві торгівлі США перерахували організації Росії і Китаю, які потрапляють під санкції. Нові обмеження ввели проти тих, хто причетний до діяльності, яка суперечить національній безпеці або інтересам США в міжнародній політиці. У списку всього 45 російських і 58 китайських організацій.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...