Пенсії в 2021: українців переведуть на обов’язкову накопичувальну систему

Пенсії в 2021: українців переведуть на обов’язкову накопичувальну систему
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

В 2021 році зміниться підхід до відрахувань в Пенсійний фонд підприємствами з шкідливими умовами праці. До таких відносяться: гірничодобувна галузь, залізнична, чорна металургія, хімічне виробництво. Вони переходять на обов’язкову накопичувальну систему.

Про це в програмі «Офіційна розмова» на телеканалі «Дім» розповів радник міністра соціальної політики Микола Шамбір.

Loading...

Нагадаємо, в Україні зараз діють перший і третій рівні пенсійної системи – це солідарна і добровільна накопичувальна.

«Пенсія – це похідна заробітної плати. І у нас одні з найнижчих заробітних плат. Якщо ми не маємо заробітної плати – ми не маємо відрахувань до Пенсійного фонду. Це питання і рівня економіки, і тінізації. Велика частина зарплат – в тіні », – сказав Шамбір.

Він також додав, що в 2021 змінюється підхід до відрахувань до Пенсійного фонду підприємствами з шкідливими умовами праці. Їх перелік встановлюється Кабінетом міністрів.

«Згідно із законодавством, підприємство повинно відшкодовувати Пенсійному фонду до досягнення пенсійного віку гроші для виплат, і відбувається ситуація, коли скорочується підприємстві: замість 6000 робітників – 300 чоловік. Зрозуміло, що жодних економічних умов платити ці гроші немає. І виходить, що відшкодовувати ці пенсії доводиться за рахунок бюджету, тобто платників податків. І ми зараз поміняли цю систему. Внески платити підприємства за той час, коли людина працює. А не потім відшкодовує, коли нікому відшкодовувати», – розповів радник міністра.

«Підприємство знає, що йому потрібно або заплатити ці гроші, або покращувати умови праці, виводити ці шкідливі виробництва, витрачати гроші на охорону праці – тоді менше доведеться платити за цю людину і тоді менше людей буде у шкідливих умовах працювати. Це багатогранний підхід. Ми впливаємо на охорону праці, на здоров’я людей і навіть на тривалість життя », – підкреслив він.

Як повідомлялося раніше, українці хочуть отримувати пенсію в розмірі 11 359 гривень, що в 3,3 рази більше показника середнього рівня виплат, яку отримували українські пенсіонери в жовтні 2020 року.

Зарплати в Україні істотно відрізняються в залежності від регіону. Так, найвищі виплати отримують жителі Києва, де середньою зарплатою вважається 17 582 гривень.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...