“Радянське місто”: колишній бранець бойовиків описав життя в Донецьку

”Радянське місто”: колишній бранець бойовиків описав життя в Донецьку
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Донецьк зараз це радянське місто з практиками “підвалів” і репресій 1930-х років.

Так в інтерв’ю “УП” описав місто, яке з 2014 року перебуває під окупацією, журналіст із Донецька Станіслав Асєєв.

“Це радянське місто. Мене часто запитують, який зараз рік в Донецьку. І це цікаво, тому що з огляду на те, що відбувається в “Ізоляції” і підвалах, це, безперечно, репресії 1930-х. Але якщо дивитися на загальну картину, то це радянське минуле, кінець 1970-х, 1980-ті роки”, – пояснив він.

При цьому, додав Асєєва, деякі “дуже сподіваються на РФ, пишаються, що Росія їх підтримує”.

Асєєв також говорить, що ситуація в окупованому Луганську гірше: місцеві жителі зізнаються, що Донецьк – це ще непогане місто:

“Дуже багато людей і не виходили з того радянського стану. І коли їх завантажили в 70-е, 80-е роки, вони там опинилися, як риба в воді. Тому що там завжди була ностальгія за радянськими часами. Донецьк 2012-го і Донецьк 2015 го – це зовсім різні міста. Не тільки тому що війна і зруйнована інфраструктура. Це зміни психологічні, ментальні. Навіть якщо газети 2015 року відкрити, там буде таке: “висадили ще 5 кущів троянд, посадили акацію, Захарченко молодець”.

Як повідомлялося раніше, закон про продовження особливого статусу Донбасу вступив в силу 29 грудня. Статус буде діяти до кінця 2021 року.

Віце-прем’єр-міністр, міністр реінтеграції Олексій Резніков повідомив , що паспорти Російської Федерації на окупованій території Донецької та Луганської областей примусово отримали близько 300 тисяч громадян України, а в Криму йдеться про 2 мільйони.

 

 

Джерело: Народна Правда