Скільки мешканців Донбасу отримали паспорти РФ: з’явилися дані

Скільки мешканців Донбасу отримали паспорти РФ: з’явилися дані
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Паспорти Російської Федерації на окупованій території Донецької та Луганської областей примусово отримали близько 300 тисяч громадян України, а в Криму йдеться про 2 мільйони.

Про це в інтерв’ю “ТСН” заявив віце-прем’єр-міністр, міністр реінтеграції Олексій Резніков.

За його словами, всі українці, які перебувають на тимчасово окупованих територіях, є заручниками окупаційного режиму: “Люди змушені брати ті паспорта, тому що вони є заручниками, це їх спосіб споживання там. Тому держава повинна знайти механізм, як з цими наслідками діяти потім”.

Резніков додав, що цю проблему в Україні хочуть вирішити за допомогою законопроекту про державну політику перехідного періоду. Документ знаходиться на стадії розробки. Міністр підкреслив, що після прийняття законопроекту, ніхто не буде пред’являти претензій тим громадянам, які отримали паспорти РФ.

“Друге, коли відбудеться деоккупація, у них буде право вільного вибору, що робити з тим паспортом. Задекларувати, що вони від нього відмовляються, визнають тільки українське громадянство”, – резюмував він.

Раніше віце-прем’єр, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков повідомив , що введення миротворців на окупований Донбас може стати одним з варіантів реалізації мінських угод. При цьому мандат такої місії повинен бути узгоджений сторонами переговорів.

А міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявляв , що Росія може вивести свої війська з окупованого Донбасу з двох причин. Для того, щоб зупинити санкційний тиск і скинути фінансовий тягар.

 

Джерело: Народна Правда