Зеленський відсторонив главу КСУ Олександра Тупицького

Зеленський відсторонив главу КСУ Олександра Тупицького
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Президент України Володимир Зеленський відсторонив від виконання обов’язків судді главу Конституційного суду України Олександра Тупицького.

Подробиці оприлюднили в Офісі президента.

“Я підписую цей указ заради відновлення справедливості і вирішення конституційної кризи”, – цитує Зеленського його прес-служба.

Так, чинному главі КСУ оголосили підозру за ст. 384 (Введення в оману суду або іншого уповноваженого органу) і ст. 386 (Примушування свідка до відмови від дачі показань) Кримінального кодексу.

Підозра пов’язано зі справою, відкритою в 2013 році за фактом незаконного привласнення активів Зуєвського енергомеханічного заводу в Донецькій області. На сьогоднішній день підприємство знаходиться на території “Донецької народної республіки”.

Олександр Тупицький на той момент обіймав посаду глави Донецького апеляційного господарського суду. За версією слідства, він сприяв привласненню активів заводу в судовому порядку.

У зв’язку з повідомленням про підозру Офіс генпрокурора направив главі держави клопотання про відсторонення Тупицького з посади на 2 місяці.

Як ми вже розповідали раніше, главу Конституційного суду Олександра Тупицького підозрюють в підкупі свідка і введенні в оману суду шляхом використання завідомо неправдивих показань свідка.

Тим часом, в КСУ направили звернення із закликом перевірити на відповідність Конституції України постанови Кабміну про введення крантінних обмежень, які викликані пандемією COVID-19.

Джерело: Народна Правда