Хто в Україні першим отримає щеплення китайською вакциною: Степанов розповів деталі

Хто в Україні першим отримає щеплення китайською вакциною: Степанов розповів деталі
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини/Соціальна правда

В Україні першими щеплення китайської вакциною від коронавірусу “Коронавак” виробництва компанії Sinovac Biotech отримають лікарі, що працюють з хворими COVID-19, а також мешканці спеціалізованих установ типу будинків престарілих, і ті, хто бере участь в ООС.

Таку заяву зробив міністр охорони здоров’я Максим Степанов в ефірі “Україна 24”.

Так, перші 700 тисяч доз із запланованих 1,9 млн Україна повинна отримати протягом місяця після реєстрації препарату в країні-виробнику або деяких інших.

Як зазначив Степанов, вакцину можуть зареєструвати в таких країнах як – США, ЄС, Бразилія, Туреччина та ін.

“7 січня мають бути надані результати клінічних досліджень в Бразилії. Після цього, думаю, буде відповідна реєстрація. У лютому ми розраховуємо вже отримати ці 700 тис. доз”, – сказав він.

У той же час, переговори з іншими виробниками про постачання вакцини тривають.

“З усіма провідними компаніями ми ведемо переговори з літа. Основний елемент, який обговорюємо, – це терміни поставки”, – резюмував глава МОЗ.

Як ми розповідали раніше, ефективність цієї вакцини становить 97%. Дозвіл на її використання може з’явитися вже в кінці січня 2021 року.

Тим часом, на сьогоднішній день в Україні в основному циркулюють п’ять штамів коронавірусної інфекції COVID-19, які походять з Китаю.

Джерело: Народна Правда