Катастрофа літака МАУ в Ірані: екіпаж отримали звання Героя України

Катастрофа літака МАУ в Ірані: екіпаж отримали звання Героя України
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

Екіпаж літака МАУ, який був збитий 8 січня 2020 під Тегераном , посмертно отримав звання Героя України і орден “Золота Зірка”. Президент України Володимир Зеленський присвоїв звання 9 членам екіпажу.

Про це повідомляє прес-служба Офісу президента.

Loading...

Звання Героя України посмертно присвоєно командиру повітряного судна Володимиру Гапоненку, командиру повітряного судна – пілотові-інструктору Олексію Наумкіну, другому пілотові Сергію Хоменку, старшим бортпровідників Катерині Стадник та Ігорю Матькову, бортпровідникам Денису Лихни, Марії Микитюк, Валерії Овчарук та Юлії Сологуб.

Нагадаємо, літак Boeing-737 української авіакомпанії МАУ зазнав аварії вранці 8 січня неподалік від Тегерана. Встигнувши піднятися на висоту в 2400 метрів, машина впала на землю. Всі 176 осіб, що знаходилися на її борту, в тому числі 11 українців – загинули. Серед загиблих були громадяни Ірану, Канади, України, Швеції, Великобританії та Афганістану.

Версія про те, що літак був збитий, з’явилася практично в той же день після катастрофи . Ракети були випущені з зенітного ракетного комплексу «Тор», який був розроблений в СРСР, а пізніше модернізований в РФ.

Напередодні повідомлялося, що Іран відкликав пропозицію про виплату сім’ям загиблих в катастрофі літака «Міжнародних авіаліній України».

22 грудня Іран офіційно заявив , що український літак «Міжнародних авіаліній України» був вражений зенітною ракетою через людську помилку.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...