Кулеба перерахував головні дипломатичні провали України в 2020

Кулеба перерахував головні дипломатичні провали України в 2020
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Переговори по збитому в Ірані українському Boeing-737 МАУ і погіршення відносин з Угорщиною – основні провали України в 2020 році.

Про це в інтерв’ю ТСН повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

За його словами, до кінця 2020 року Іран не виконав обіцянки, дані раніше. Наприклад, Україна не отримала технічний звіт про катастрофу, і не змогла просунутися в переговорах: “Тобто, багато було зроблено, ми далеко просунулися, але недостатньо для того, щоб вийти на той результат, якого ми очікували”.

Кулеба підкреслив, що суд по цій справі не може початися, поки не будуть вичерпані всі можливості щодо врегулювання питання з Іраном:

“Я підкреслюю, що в процесі переговорів з Іраном Україна не діє сама. Ми є лідером команди постраждалих країн і виступаємо від їх імені. Тому це повинно бути наше спільне рішення”.

Другим провалом України на міжнародній арені Кулеба назвав погіршення відносин з Угорщиною:

“Знаєте, відносини з Угорщиною вони такі: то досягнення, то провал. Наприклад, коли Угорщина не виступила проти надання Україні статусу партнера по розширених можливостей НАТО, це, очевидно, я вважаю досягненням української дипломатії … Але, з іншого боку, втручання Угорщини у внутрішні справи України під час місцевих виборів, безсумнівно, було провалом “.

Як повідомлялося раніше, екіпаж літака МАУ, який був збитий 8 січня 2020 під Тегераном, посмертно отримав звання Героя України і орден «Золота Зірка». Президент України Володимир Зеленський присвоїв звання 9 членам екіпажу.

Напередодні міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив , що новий етап у відносинах між Росією і Україною настане тільки тоді, коли президент Росії покається за злочини проти України.

 

Джерело: Народна Правда