Офіс генпрокурора заявив про законність відсторонення глави КСУ Тупицького

Офіс генпрокурора заявив про законність відсторонення глави КСУ Тупицького
Автор Марія Петренко в Новини/Політична правда

В Офісі генпрокурора України докладно прокоментували законність відсторонення від посади судді голови Конституційного Суду Олександра Тупицького.

Loading...

Подробиці оприлюднила прес-служба офісу генпрокурора.

“Відсторонення президентом України з посади судді Конституційного Суду України у зв’язку з притягненням його до кримінальної відповідальності відбулося відповідно до вимог чинного законодавства України”, – зазначено в повідомленні.

Також у генпрокурора назвали необґрунтованою позицію Правового департаменту Секретаріату КСУ з приводу того, що президент не може усувати суддів Конституційного Суду України.

“Припинення повноважень судді Конституційного Суду України або звільнення судді Конституційного Суду України з посади не охоплюють питання тимчасового відсторонення судді Конституційного Суду України у зв’язку з набуттям ним статусу підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення”, – відзначили в Генпрокуратурі.

У той же час відсторонення від посади є одним з інститутів кримінального судочинства, підкреслили в офісі генпрокурора.

Як ми вже розповідали раніше, Володимир Зеленський відсторонив від виконання обов’язків судді главу Конституційного суду України Олександра Тупицького.

У свою чергу, в КСУ заявили, що відповідне рішення може приймати виключно сам суд на спеціальному пленарному засіданні, інший орган або посадова особа не можуть зробити це замість нього.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...