У КСУ відреагували на указ Зеленського про відсторонення скандального судді Тупицького

У КСУ відреагували на указ Зеленського про відсторонення скандального судді Тупицького
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

В Конституційному суді відреагували на указ президента Володимира Зеленського про відсторонення на два місяці від посади голови суду Олександра Тупицького. Там кажуть, що відповідне рішення може приймати виключно сам суд на спеціальному пленарному засіданні, інший орган або посадова особа не можуть зробити це замість нього.

Про це повідомили на сайті КСУ.

Відповідно до статті 154 КПК України «питання про відсторонення від посади осіб, що призначаються президентом України, вирішується Президентом України на підставі клопотання прокурора в порядку, встановленому законодавством».

“Незалежність судді Конституційного Суду України забезпечується, у тому числі особливим порядком та підставами припинення повноважень, звільнення судді Конституційного Суду України з посади у порядку, визначеному Конституцією України. Рішення про звільнення судді Конституційного Суду України з посади з підстав, визначених частиною другою статті 149-1 Основного Закону України, ухвалюється виключно Конституційним Судом України на спеціальному пленарному засіданні, і жоден інший орган чи посадова особа не можуть ухвалити таке рішення замість нього. Таким чином, з цього приводу буде призначено спеціальне пленарне засідання Конституційного Суду України”, – йдеться в повідомленні суду.

Як повідомлялося раніше, главу Конституційного суду Олександра Тупицького підозрюють в підкупі свідка і введенні в оману суду шляхом використання завідомо неправдивих показань свідка.

29 грудня стало відомо, що президент України Володимир Зеленський відсторонив від виконання обов’язків судді главу Конституційного суду України Олександра Тупицького.

 

Джерело: Народна Правда