“Вони посадять мене за те, що не помер в літаку”: в РФ порушили нову справу проти Навального

”Вони посадять мене за те, що не помер в літаку”: в РФ порушили нову справу проти Навального
Автор Романова Марі в Закордонна правда/Новини

Відомий російський опозиціонер Олексій Навальний став фігурантом нової кримінальної справи – його підозрюють у розкраданні 356 мільйонів рублів, отриманих як пожертвування. Справу порушено за статтею про шахрайство, скоєне організованою групою в особливо великому розмірі (частина 4 статті 159 КК РФ), яка передбачає до 10 років позбавлення волі.

Про це з посиланням на Слідчий комітет Росії пише “Медуза”.

Loading...

За версією слідства, Навальний, як керівник ФБК і інших некомерційних фондів, «спільно з іншими особами» витратив на особисті цілі понад 356 мільйонів рублів з 588 мільйонів, які були зібрані в якості пожертвувань і призначалися виключно на цілі фондів.

Слідчі запевняють, що Навальний на ці гроші купував майно і матеріальні цінності, а також оплачував витрати, в тому числі відпочинок за кордоном.

Сам Навальний каже, що нова справа пов’язана з його розслідуванням отруєння.

«Я ж відразу сказав в ролику: вони спробують посадити мене за те, що я не вмер в тому літаку, а потім шукав своїх убивць. За те, що довів: за всім стоїть особисто Путін», – написав політик у Instagram.

Видання також нагадує, що день тому ФСВП пригрозила Навальному заміною умовного терміну на реальний – у справі «Ів Роше». Відомство заявило, що Навальний, який перебуває в Німеччині, не виконує обов’язки умовно засудженого (він знаходиться на випробувальному терміні до 30 грудня) і ухиляється від контролю кримінально-виконавчої інспекції.

Відзначимо, нова кримінальна справа – вже друга, пов’язана з пожертвами на адресу ФБК. Влітку 2019 року на тлі масових протестів в Москві СК порушив кримінальну справу стосовно співробітників фонду про відмивання грошей. За версією слідства, в 2016-2018 роках вони вносили через банкомати на рахунки в різних банках готівку, яка була отримана свідомо злочинним шляхом, а потім ці кошти переводилися в ФБК. Спочатку мова йшла про мільярд рублів, потім сума була знижена до 75 мільйонів. В офісах ФБК неодноразово проходили обшуки, співробітників фонду викликали на допити. До теперішнього часу звинувачень нікому не було пред’явлено, про закриття справи не повідомлялося.

Напередодні Олексій Навальний опублікував відео своєї розмови з працівником ФСБ Костянтином Кудрявцевим, який фактично зізнався, що брав участь в операції по отруєнню політика.

Німецькі лікарі з клініки Шаріте, які лікували російського опозиціонера Олексія Навального після отруєння бойовим отрутою «Новачок», опублікували розгорнутий звіт про його лікуванні.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...