Злетять ціни на яйця і м’ясо: експерти озвучили невтішний прогноз

Злетять ціни на яйця і м’ясо: експерти озвучили невтішний прогноз
Автор Марія Петренко в Економічна правда/Новини/Соціальна правда

В Україні почався активний ріст цін на яйця, який викликало подорожчання кормових продуктів у країні. Також, незабаром це призведе і до подорожчання м’яса та м’ясної продукції.

Loading...

Детальний прогноз озвучила експерт по птахівництву Асоціації тваринників України Ірина Бойко, передають Факти.

Так, на кінець грудня 2020 собівартість виробництва яєць на підприємствах вже коливається в межах 22 грн/10 шт, а кінцева ціна на полицях споживачів – від 30 грн. І хоча після новорічних свят попит споживачів прогнозовано знизиться, ціна на яйця, швидше за все, ще більше зросте в зв’язку з поступовим скороченням поголів’я птиці і продовженням зростання цін на ринку сировини.

В першу чергу, після яєць, злетить ціна і на свинину, оскільки в структурі собівартості виробництва м’яса корми займають близько 70-80%.

«Собівартість вирощування свиней при нинішніх цінах на зернові та білкові компоненти на грудень 2020 року має бути менше 36 грн за кг, однак у багатьох свинокомплексах вона вже наближається до 40 грн/кг і більше. Це може викликати скорочення поголів’я свиней як у населення, так і на промислових підприємствах. Зниження ж поголів’я свиней спричинить зростання попиту на м’ясо», – резюмувала експерт.

Як ми вже розповідали раніше, ціни на хліб і хлібобулочні вироби в найближчим часом злетять.

Крім того, в Україні з 1 січня 2021 роки зміняться тарифи на холодну воду. Нові цінники вже схвалила Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сфера енергетики та комунальних послуг (НКРЕ).

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...