Лікар розповів про серйозні наслідки легкої форми COVID-19

Лікар розповів про серйозні наслідки легкої форми COVID-19
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

Ті, хто перехворів на COVID-19 в легкій формі, найбільш схильні до важких наслідків. В результаті такі люди можуть стати лежачими хворими.

Про це з посиланням на лікаря Коїті Хірахата з Токійської клініки Hirahata clinic повідомляє РИА “Новости”.

За словами фахівця, такі наслідки торкнулися більше третини хворих на COVID-19. При цьому серед них більше жінок, ніж чоловіків. В цілому ж хвороба найбільше вплинула на молодих людей.

“У нас є повна база даних по 378 пацієнтам, що страждають від наслідків. Переважна більшість – це молоді люди до 40-50 років. Іншими словами, саме та вікова категорія, в якій перебіг хвороби вважається найбільш легким, дає більш тяжкі наслідки після захворювання . А ті, у кого хвороба проходила безсимптомно, найбільш схильні до тяжких наслідків “, – сказав лікар.

Хірахата каже, що в подальшому люди, які переносять хворобу в легкій формі, скаржаться на симптоми протягом тривалого часу: стан слабкості може тривати до декількох років або навіть залишитися на все життя. Також багато хто страждає від симптомів депресії, порушення концентрації, головних болів, труднощів при диханні, безсоння, порушення нюху.

За словами медика, деякі симптоми приходять з затримкою. Зокрема, слабкість люди можуть відчувати через один або кілька днів з моменту фізичного навантаження, в перспективі вони можуть навіть втратити здатність рухатися і стати лежачими хворими.

Іншим розповсюдженим наслідком стає синдром хронічної втоми. Таким пацієнтам складно виконувати базові речі, такі як чищення зубів або похід в туалет. Вони також схильні до ризику перетворитися на лежачих хворих.

Хірахата додав, що під час хвороби і після неї варто відмовитися від фізичних навантажень і більше відпочивати, щоб дати організму час на відновлення.

В Україні за минулу добу зафіксовано 9 699 нових випадків COVID-19. Зокрема, захворіли 341 дитина і 439 медпрацівників.

Як повідомив напередодні міністр охорони здоров’я Максим Степанов, в Україні першими щеплення китайською вакциною від коронавірусу «Коронавак» виробництва компанії Sinovac Biotech отримають лікарі, що працюють з хворими на COVID-19, українці, що живуть в спеціалізованих установах типу будинків престарілих, і ті, хто бере участь в ООС .

 

Джерело: Народна Правда