Медик назвала місця, де можна захворіти на COVID-19 на новорічні свята

Медик назвала місця, де можна захворіти на COVID-19 на новорічні свята
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини/Соціальна правда

Епідеміологи закликають відмовитися від походів один до одного в гості на новорічні свята, відзначаючи, що це більш небезпечно, ніж прогулянка на свіжому повітрі біля ялинки.

Такий коментар ТСН зробила лікар-епідеміолог Національної експертної групи з інфекційного контролю (NEGIC) Катерина Сояк. На її думку, прогулянка на повітрі, похід на каток більш безпечні, ніж сімейні застілля, де люди сидять впритул один до одного:

“Єдине, що бентежить, так це походи людей в гості один до одного, тому що новорічні свята точно не обійдуться без гостей, без поїздок до бабусь і дідусів. Але, на жаль, це країна контролювати ніяк не може, тому залишається сподіватися на відповідальність кожної людини за свою сім’ю, тому що як раз таке перебування друг у друга в гостях – більш ризиковано, ніж просто похід на ялинку”.

На думку лікаря, ходіння один до одного в гості викликає найбільший ризик інфікування.

“Ми ризикуємо побачити великий підйом захворюваності після новорічних і різдвяних свят не через ялинки, не через гуляння на вулиці, а саме тому, що все буде закрито і люди будуть ходити один до одного в гості”, – підкреслила Сояк.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков виступає за локдаун в Україні терміном не менше трьох тижнів. Він також допускає заборону на міжміське сполучення (в тому числі і залізничне) в разі погіршення ситуації з COVID-19.

Як повідомлялося раніше, Новий рік-2021 українці, можливо, зустрінуть без масових гулянь . У деяких містах вже почали відмовлятися від святкових концертів і головних ялинок.

Джерело: Народна Правда