Подорожчання комуналки, нові ціни на хліб і сигарети: що зміниться з 1 січня

Подорожчання комуналки, нові ціни на хліб і сигарети: що зміниться з 1 січня
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Українців в 2021 році чекає подорожчання тепла, газу і світла. Свої сюрпризи приготувала і Податкова служба.

Про те, що зміниться для українців з 1 січня, читайте в нашому матеріалі.

Нові тарифи на електроенергію

Як раніше вже повідомляла НАРОДНА ПРАВДА, Кабінет міністрів скасував пільговий тариф 90 коп. / КВт⋅ч на перші 100 кВт⋅ч для побутових споживачів з 1 січня 2021 року – все кіловати, починаючи з першого використаного, будуть коштувати по 1,68 гривні.

При цьому в Міністерстві соціальної політики кажуть , що скасування пільгового тарифу не позначиться на нинішніх одержувачів субсидій. У відомстві також додали, що ті, хто не отримує субсидію, але зіткнеться з труднощами при оплаті нових рахунків, зможе звернутися за допомогою.

З 1 січня набуває чинності постанова НКРЕКУ про підвищення тарифів на виробництво теплової енергії для населення, релігійних організацій, бюджетних установ та інших споживачів. В результаті підвищення тарифів (для різних компаній воно склало від 5,5% до 49,7%) обігрів для населення обійдеться від 653,99 грн / Гкал до 1471,54 грн / Гкал (без ПДВ).

Нові тарифи на газ

Як повідомляла НАРОДНА ПРАВДА, в Україні підвищили тарифи на виробництво теплової енергії, яка є частиною тарифу на газ. Це в свою чергу негативно позначиться на платіжках українців.

Уже відомо, що тарифи на тепло для населення були підвищені всім 23 компаніям. Найменше підвищили тариф для Дніпровської ТЕЦ (5,5%), найбільше – для ТОВ «Євро-реконструкція» (на 49,7%).

Подорожчання комуналки, нові ціни на хліб і сигарети: що зміниться з 1 січня

 

Майже всі компанії підняли ціну на 1-2 гривні за кубометр. «Нафтогаз» буде продавати його по 7,22 грн. А взагалі в Україні ціни коливаються від 6,99 грн / куб. м до 10,80. До них додасться вартість доставки – від 0,45 до 3,34 грн / куб. м.

«Нафтогаз України» з 1 січня 2021 призупиняє можливість підключення тарифного плану «Річний» для нових клієнтів.

хліб подорожчає

Ціни на хліб і хлібобулочні вироби в найближчим часом злетять. Як повідомляв генеральний директор асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Руслан Сластьон, зростання ціни на пшеницю і відповідно на борошно як складову вже зіграв свою роль, і в подальшому не буде впливати на зростання вартості хліб: “Цілком можливо, що в січні через подорожчання комунальних платежів, а також з-за підняття мінімальної зарплати очікується зростання вартості хліба, але в районі до 5% “.

Експерт підрахував передбачувану середню вартість хліба в січні місяці: «Вартість пшеничного хліба в мережах цілком може бути на рівні 20-24 грн за кілограм. Зростання в 5% означає додатково 1-1,5 грн на вартості цього хліба ».

Сигарети подорожчають, а деякі і зовсім зникнуть

Сигарети в Україні в 2021 році можуть подорожчати на 8-12 грн. Більше платити доведеться і любителям IQOS. Також депутати можуть заборонити продаж сигарет з ароматизаторами, продаж тютюнових виробів особам до 21 року.

“Факти” пишуть , що з 1 січня 2021 року скасовується обов’язковий облік доходів і витрат в паперових книгах обліку для самозайнятих осіб. З цього дня дозволяється вести облік як в паперовому, так і в електронному вигляді (у тому числі – і через електронний кабінет) в затвердженій Мінфіном формі. А ФОП-єдиноподатникам це дозволено робити ще і в довільній формі. Бажаючі можуть продовжувати вести облік в затверджених формах книг.

Також платники єдиного податку не зобов’язані реєструвати книги обліку в податкових органах (як і скасовувати їх реєстрацію). Втім, вести облік через електронний кабінет на сайті Податкової служби ФОП на загальній системі оподаткування та ФОП, провідні незалежну професійну діяльність, зможуть лише після того, як Мінфін затвердить для ДПС типові форми ведення такого обліку.

Податкова служба України оголосила, що з 1 січня 2021 року вводяться в дію нові небюджетні рахунки 3556 для оплати Єдиного соціального внеску.

З 1 січня на кредити, що не перевищують мінімальної зарплати, а також на кредитні договори, укладені не більше ніж на місяць, поширюється дія Закону «Про споживче кредитування». Згідно з ним, наприклад, сукупна сума неустойок за порушення договору споживачем при кредиті, що не перевищує мінімальну зарплату, не може становити більше подвійної суми кредиту. А процентна ставка за таким кредитом і порядок виплати відсотків не можуть бути змінені в сторону, гіршу для споживача.

У той же час цей закон захищає і кредиторів – обов’язковою умовою укладення споживчого кредиту зазначено згоду клієнта на доступ до інформації про його кредитної історії та її використання, а також обов’язкова передача кредитором інформації про всі споживчі кредити в Бюро кредитних історій. Крім того, закон зобов’язує кредиторів також передавати в Бюро кредитних історій інформацію про тих, кому продали або переуступили право вимоги за договором кредитування (фактично – про колекторах).

 

Джерело: Народна Правда