Що буде з курсом долара в 2021: детальний валютний прогноз

Що буде з курсом долара в 2021: детальний валютний прогноз
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Експерти розповіли, яким буде курс долара в Україні в новому, 2021, році.

Валютнийпрогноз “Фактам” дали: старший аналітик компанії «Альпарі» Вадим Іосуб, аналітик компанії RoboForex Андрій Гойл, аналітик компанії «Альпарі» Максим Пархоменко.

Так, Іосуб каже, що за минулий тиждень курс долара до гривні в різних сегментах валютного ринку змінився по-різному:

“Офіційний курс ще ріс, в інших же сегментах він знизився на 0,3-0,8%. Так, з минулого вівторка офіційний курс долара США, встановлений НБУ, піднявся з 28,04 грн до 28,26 грн. Курси попиту і пропозиції долара на міжбанку, за даними компанії «УкрДилінг», за цей же час впали з 28,40-28,43 грн до 28,19-28,22 грн (-0,7% – -0,8%). Середні курси покупки і продажу готівкового долара в банках за тиждень знизилися з 28,17-28,44 грн до 28,10-28,34 грн (-0,3% – -0,4%). При цьому різниця між середніми курсами продажу і покупки скоротилася з 1,0% до 0,9% за рахунок більш швидкого падіння курсу продажу. протягом найближчого тижня ми очікуємо незначного зниження курсу долара до гривні. долар на міжбанку може торгуватися через тиждень поблизу 28,1 грн, а готівковий долар в банках – близько 28,0-28,2 грн “.

Гойла в свою чергу підкреслює, що гривня завершує рік зростанням відносно євро і долара США:

“Попит на валюту падає швидше, ніж знижується пропозицію. НБУ в торгах участі не брав. Торгова сесія вівторка по валютній парі долар – гривня закінчилася на рівні 28,21 грн, євро до гривні трохи ослаб до позначки 34,60 грн. Вчора відбувся останній в цього року аукціон з розміщення облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП). Ринку були запропоновані 9 випусків облігацій з погашенням через 3, 6, 12, 36, 48, 60 місяців в гривнях, і 3-місячні – в доларах США. Мінфін в останній момент прийняв рішення додати номіновані в доларах бонди. до бюджету було залучено 23,64 млрд грн. Всього за грудень Кабмін поповнив казну на 97 млрд гривень, що перевищує раніше озвучені планові показники на 61,67%. Так багато за один місяць Україна ще ніколи не займала на внутрішньому ринку. Тепер уряд зосередиться на переговорах з Міжнародним валютним фондом, оскільки в разі провалу неминуче суттєве ослаблення національної валюти до долара США і євро. Перш за все виро зойдет вихід нерезидентів з ОВДП, при якому гривня опуститься до долара нижче рівня в 30 грн.

На початку року для української економіки буде введений локдаун з 8 по 24 січня. Ділова активність і так вже помітно знизилася, що відбивається на падінні попиту на валюту з боку імпортерів. Сприятлива кон’юнктура на зовнішніх ринках дозволить зберегти надходження від експорту на достатньому рівні. І хоча НБУ має в своєму розпорядженні вагомими резервами для підтримки курсу національної валюти, ситуація на міжбанку зараз знаходиться в положенні «хиткої рівноваги».

До кінця січня по курсу долара до гривні очікуємо зміцнення в діапазоні 28,40-28,50 грн. Єдина європейська валюта до гривні, ймовірно, продовжить рости до позначки 34,80 грн “.

Про те, що конкретно чекає українців новому році, говорить Пархоменко. За його словами, основний ризик зниження її курсу – політика Нацбанку на межбановском валютному ринку. НБУ скуповує валюту в резерви і не дає зміцнюватися гривні. Його основною метою є збільшення резервів і стимулювання українського експорту. З одного боку, такий формат грає на руку експортерам. З іншого боку, ціни на метали перебувають на десятирічних максимумах і такий курс не бути виправданим. На даний момент єдиним варіантом для згладжування волатильності на ринку є прямі інтервенції НБУ “.

Сприяти зміцненню гривні, за його словами, буде в першу чергу, активність Мінфіну на борговому ринку і прихід на нього нерезидентів.

“Але очікувати більш-менш активної купівлі ОВДП і« заводу »під ці операції великих обсягів іноземної валюти можна тільки після стабілізації відносин з МВФ. За фактом угоду з фондом дасть зелене світло для нерезидентів і припливу великих обсягів валюти в Україну. Зараз же Мінфін залучає в ОВДП в основному українські банки і тільки за рахунок підвищення процентних ставок (у середньому на 2%). Нерезиденти практично не заводять великих сум. насправді обсяги залучень з боку нерезидентів можуть побити рекорди минулих років. Зниження процентних ставок і включення друкарського верстата наповнюють світові ринки величезною кількістю грошей. Тільки за цей рік було надруковано більше 9 трильйонів доларів. Частина з них може легко потрапити і на наш борговий ринок. У парі з цим дешеві гроші будуть штовхати попит на ризикові активи. Це стимулює нерезидентів купувати українські борги. При наявності угоди з МВФ і відновлення реформ нерезиденти прийдуть швидше і в більшій кількості. Обсяг їх вкладень легко може вирости з 3 млрд доларів до 10 млрд доларів протягом наступного року. Також на зміцнення гривні можуть вплинути такі фактори, як зростання валютної виручки експортерів та зниження обсягів купівлі валюти з боку НБУ “.

Він також додав, що міжбанківський курс гривні в наступному році буде збережеться в діапазоні 28,00-29,30 грн за долар. При збереженні поточних умов курс гривні має потенціал зміцнення до 27 гривень за долар до кінця першого півріччя. А з підтримкою від МВФ гривня зможе піднятися до 26 грн за долар. Нижче цієї позначки курс української валюти не пустить Нацбанк.

Як повідомлялося раніше, офіційний курс долара до гривні, щодня встановлює НБУ, за 2020 рік зріс на 19,4% (у порівнянні з 23,6862 на 31 грудня 2019 року). Середньорічне значення в 2020 році склало 26,9575 грн / долар.

Джерело: Народна Правда