Як допомогти собі при алкогольному отруєнні: поради медиків

Препарати-сорбенти на кшталт активованого вугілля краще не приймати - вони неефективні

Як допомогти собі при алкогольному отруєнні: поради медиків
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Наближаються новорічні свята, а разом в ними збільшується ризик переїдання і вживання алкогольних напоїв, що загрожує великими проблемами для здоров’я. Лікар-нарколог Юлія Шевцова розповіла, що в разі, якщо алкогольне отруєння все ж сталося, слід зробити розчин, який допоможе викликати блювоту, а от приймати препарати-сорбенти небажано.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пише видання Medikforum.

Лікар поділилася рецептом самодопомоги, який може стати в нагоді тим, хто з якихось причин перебрав під час застілля з алкоголем: потрібно випити 1,5 літра теплої води з невеликою кількістю соди, солі та цукру, і викликати блювоту. Якщо стан людини буде поганим, дуже важким для неї, потрібно терміново звернутися до лікарів за допомогою.

Спеціаліст помітила, що слід розрізняти симптоми отруєння алкоголем і стану, викликаного інтоксикацією після вживання сурогатних напоїв.

«В останньому випадку виникають нудота і блювота, а при подальшому вживанні – біль в животі, рідкі випорожнення, холодний липкий піт, помутніння свідомості, пелена перед очима, млявість», – пояснила Юлія Шевцова.

За словами експерта, найнебезпечнішими сурогатами алкоголю є метиловий спирт і етиленгліколь. Уже в кількості 10 мілілітрів ці речовини здатні викликати токсичну декомпенсацію внутрішніх органів і летальний результат.

Багато людей в обставинах похмілля приймають активоване вугілля або інші сорбенти, але лікар зазначає: це неефективно. Прийом сорбентів в такій ситуації марний, оскільки алкоголь, тим більше сурогатний, відразу всмоктується в стінки шлунку.

Нагадаємо, раніше медики назвали найшкідливішу новорічну страву, яка може зіпсувати новорічний настрій і завдати шкоди здоров’ю – це відомий всім оселедець під шубою.

До слова, для того, щоб провести новорічні свята без наслідків, досить дотримуватися всього кількох правил.

Джерело: Народна Правда