КСУ розгляне відсторонення Тупицького 5 січня: що відомо

КСУ розгляне відсторонення Тупицького 5 січня: що відомо
Автор Марія Петренко в Новини/Політична правда

Судді Конституційного суду України у вівторок планують розглянути питання про відсторонення від посади голови КСУ Олександра Тупицького вже завтра, 5 січня.

Loading...

Про це представник Верховної ради в КСУ Ольга Совгиря написала на своїй сторінці в Facebook.

“За наявною інформацією, на завтра, 5 січня, призначені збори суддів Конституційного суду, на якому будуть розглядатися питання указу президента України про відсторонення Тупицького О.М. з посади судді Конституційного суду строком на 2 місяці”, – пише політик.

За словами Совгирі, що Конституційний суд не має повноважень за власною ініціативою розглядати питання і приймати рішення щодо конституційності будь-яких актів (в тому числі указів президента України), в тому числі і на зборах суддів або на спеціальних пленарних засіданнях.

“Питання про конституційність цього указу президента може бути розглянуто Конституційним судом виключно в разі подачі в суд відповідного конституційного подання в порядку, передбаченому Конституцією та законом Про Конституційний суд України”, – зазначила вона.

Вона також додала, що рішення про конституційність будь-якого акту, в тому числі і указу президента, може бути прийняте тільки на пленарному засіданні.

Як ми вже розповідали раніше, КС назвав юридично нікчемним указ президента Володимира Зеленського про відсторонення на два місяці від посади голови суду Олександра Тупицького. З цієї причини КСУ його виконувати не буде.

Тим часом, в Офісі генпрокурора докладно прокоментували законність відсторонення від посади судді голови КСУ Олександра Тупицького.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...