Як зростуть ціни на газ, електроенергію і тепло в 2021 році: до чого готуватися українцям

Як зростуть ціни на газ, електроенергію і тепло в 2021 році: до чого готуватися українцям
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Новий, 2021, рік приготував українцям комунальний сюрприз – подорожчання тарифів.

Loading...

Як відомо, з 1 січня 2021 року газопостачальні компанії України підняли ціну на газ для населення. Паливо в середньому подорожчає на одну гривню за кубометр у порівнянні з ціною в грудні 2020 року. Тарифи в більшості облгазсбитів коливаються в межах 8,91 грн і до 9,93 грн за кубічний метр – ціна включає ПДВ, але без вартості послуги за розподіл, тобто за доставку.

Подорожчання комуналки, нові ціни на хліб і сигарети: що зміниться з 1 січня

“Главком” пише , що вартість доставки газу в будинку виросте майже вдвічі. У платіжці від оператора газорозподільної системи в графі «плата за розподіл (доставку) природного газу» буде стояти велика цифра. Всього в Україні працює 43 оператора газорозподілу – їм тарифи затверджує державний Регулятор.

16 грудня 2020 року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) затвердила тарифи на розподіл газу на 2021 рік для перших 19 облгазів. Найближчим часом державний Регулятор обіцяє затвердити тарифи і для інших облгазів.

За попередніми розрахунками, для 17 облгазів тариф виросте на 6-110%, ще для двох облгазів тариф знизиться. Більше платитимуть споживачі АТ «Лубнигаз» – 2,94 грн за кубометр на місяць (з ПДВ). Найменше – 0,47 коп – ЗАО «Кременчукгаз». Варто відзначити, що після громадського обговорення Регулятор затвердив тарифи на 7-11% нижче, ніж планувалося.

Видання також зазначає, що зростання тарифів не сильно вдарить по кишенях мешканців багатоквартирних будинків, адже там споживання газу мізерне. Найгірше буде власникам домогосподарств, які взимку опалюють будинок газом.

Що буде з курсом долара в 2021: детальний валютний прогноз

Слідом за подорожчанням газу поповзли вгору тарифи на опалення

З 1 січня подорожчають послуги на опалення. 24 грудня НКРЕКУ прийняла ряд постанов про встановлення нових тарифів на виробництво теплової енергії для 22 підприємств теплокомуненерго (ТКЕ). Подорожчання опалення сталося відразу після того, як в грудні «Нафтогаз України» підвищив ціну на газ для виробників теплової енергії до 6103 грн за тисячу кубометрів, тобто на 13,5% вище, ніж була вартість газу для ТКЕ в листопаді.

Середньозважений тариф для постачання тепла населенню для 22 компаній склав після підвищення 1121,71 грн / Гкал. При цьому найбільш високий розмір тарифу в Сєверодонецького ТЕЦ – 1471,54 грн / Гкал, найнижчий – в ТЕЦ-2 Есхар (Харківська обл.) – 653,99 грн / Гкал.

Більше тариф для населення зріс для ТОВ «Євро-реконструкція» (Київ, Дарницька ТЕЦ) – до 791,40 грн за 1 Гкал (без ПДВ), тобто на 49,7%. Менше підвищений тариф для Дніпровської ТЕЦ (місто Кам’янське, Дніпропетровська обл.) – до 1204,38 грн за 1 Гкал (без ПДВ), тобто на 5,5%.

Подорожчала електроенергія

З 1 січня скасовується пільговий тариф (0,9 грн за кВт-годину) в перші 100 кВт-година спожитої електроенергії для населення. З першої кВт-години українці будуть платити 1,68 грн.

У приміщеннях, де встановлені дво- і трьохзонні лічильники електричної енергії, понижуючі коефіцієнти двох і трьохзонного обліку спожитої електричної енергії залишаться без змін.

Але варто пам’ятати, що знижувальні коефіцієнти тепер застосовуватися до тарифу, який виріс з 0,9 грн до 1,68 грн за кВт-годину. Тобто з січня нічна електроенергія вже буде коштувати не 0,45 грн за кВт-годину (0,9 грн: 2 = 0,45 грн), а 0,84 грн (1,68 грн: 2 = 0,84 грн) , тобто майже вдвічі більше, ніж тепер. Для будинків з електричним опаленням встановлений місячний ліміт споживання 3000 кВт-годин, в межах якого діють нічні тарифи.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...