Заборонять продавати майже все: в Україні розгорається новий скандал через локдаун

Заборонять продавати майже все: в Україні розгорається новий скандал через локдаун
Автор Марія Петренко в Карантин в Україні/Новини/Соціальна правда

В Україні під час локдауну який триватиме з 8 по 24 січня заборонять продавати побутову хімію, одяг, пресу та інші ходові товари повсякденного призначення.

Відповідно заборонені будуть усі товари, окрім продуктів харчування, лікарських засобів, виробів медичного призначення, засобів гігієни, зв’язку, а також кормів, ветеринарних рослин, насіння та засобів для захисту рослин.

Loading...

Всі інші товари з 8 по 24 січня можна буде отримати тільки з адресною доставкою. Тому, супермаркетам доведеться або закрити відповідні відділи на території торгових точок, або забороняти продаж при розрахунку на касі.

На цю постанову Кабміну вже відреагували в Американській торговельній палаті в Україні. Там вважають, що це є прямим обмеженням прав споживачів в придбанні необхідної продукції.

“Американська торгова палата звертає увагу на те, що мова йде не тільки про повне закриття спеціалізованих магазинів. З 8 січня навіть в супермаркетах буде заборонено продавати значну частину товарів повсякденного вжитку: побутову хімію і інструменти, одяг, пресу, лампочки, батарейки, дитячі товари для навчання”, – зазначено в повідомленні.

На їхню думку, подібні заборони можуть призвести до конфліктних ситуацій в магазинах.

“На сьогодні питання все ще залишається невирішеним. Торгові заклади є цілісною торгової одиницею, до того ж єдиною, здатною задовольнити базові потреби населення в умовах карантину. Обмеження їх асортименту нелогічне, оскільки споживач, перебуваючи в торговому закладі, має рівний доступ до всіх товарів. як наслідок, варто очікувати додаткових збитків для бізнесу і держави, а також значного невдоволення споживачів”, – резюмували в організації.

Як ми вже розповідали раніше, новий локдаун в Україні починається з 8 січня 2021 року. Правоохоронці нагадали, як будуть діяти в разі виявлення порушень у дотриманні карантинних обмежень.

Тим часом, Міністерство охорони здоров’я оновив список країн за рівнем поширення COVID-19. У червоній зоні опинилися 49 держав.

Джерело: Народна Правда
загрузка...