Боржників в Україні позбавлятимуть квартир: за які суми можна залишитися без житла

Боржників в Україні позбавлятимуть квартир: за які суми можна залишитися без житла
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

В Україні можуть вдаватися до різних мір для примусу боржника до погашення заборгованості. Серед них, відповідно до закону, тимчасове обмеження для боржника на виїзд за кордон, тимчасова заборона на право керування транспортним засобом, і в той же час – розшук, опис, арешт майна, а врешті-решт – його реалізація на торгах на користь кредитора. У разі, якщо боржник не оскаржив рішення суду, виконавчий документ, переданий йому від виконавця або якщо боржник не досяг успіху в цьому, то виконавець має право накладати арешт на його майно для погашення заборгованості.

Таку заяву в коментарі UBR зробив керуючий партнер ЮК “Альянс Правових Сил” Віталій Собкович.

Loading...

Приватний виконавець Андрій Авторгов також говорить, що можна заарештовувати кошти на рахунках у банках та інших фінустановах. Коли боржник офіційно працевлаштований, борг в розмірі до п’яти “мінімалок” може погашатися за рахунок зарплати, без звернення на стягнення на майно боржника.

Якщо коштів з цих джерел не було знайдено, то виконавець приймає рішення про розшук боржника за місцем проживання, опису та арешту його рухомого і нерухомого майна.

Як пояснює Авторгов, щоб упевнитися, чи є у боржника в принципі таке майно, він повинен зробити візит за місцем проживання, попередньо перевіривши майновий стан в реєстрах.

“Якщо боржник не пускає виконавця добровільно, закон передбачає примус до цього. У разі фізосіб для цього потрібно рішення суду, в разі юросіб – немає”, – роз’яснив Авторгов.

Рішення про стягнення боргу завжди виконується виходячи з принципу пропорційності.

“Наприклад, за борг в 1 тисячу гривень ніхто не буде реалізовувати квартиру”, – пояснив Собкович, нагадуючи, що в першу чергу арешту підлягають рахунки в банках або доходи боржника.

Після опису, вилучити і реалізувати можуть рухоме майно: транспортні засоби, побутові домашні речі. В останньому випадку, зазначає Андрій Авторгов, доповненням до закону встановлено перелік предметів, які не можуть бути вилучені в ході виконавчого провадження.

Серед цього списку:

  • одяг в певній кількості на кожну особу (1 зимове пальто, взуття і т.д.);
  • меблі (по одному ліжку та стільцю на кожну особу);
  • білизна;
  • продукти харчування з розрахунку на потреби засудженого і його родини на три місяці;
  • інструменти, необхідні для професійної роботи і ін.

Подорожчання комуналки, нові ціни на хліб і сигарети: що зміниться з 1 січня

Тим часом, звертає увагу Віталій Собкович, завдання виконавця – описати все майно, виявлене на об’єкті. Тому часто неправомірність включення тих чи інших речей до опису доводиться доводити в окремому порядку. Іноді в нього включають речі, що належать не боржникові, а іншим особам: в цьому випадку останнім необхідно довести своє право володіння на описані предмети в суді через надання чеків або інших підтверджуючих документів.

Якщо сума боргу істотна і не може бути погашена за рахунок рухомого майна, то у виконавця є право на реалізацію нерухомості для закриття боргу на користь стягувача.

Як повідомлялося раніше, опалення в Україні вдвічі подорожчає . Це станеться через рішення Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, яка скасувала пільговий тариф для українців.

Джерело: Народна Правда
загрузка...