Головні ускладнення після COVID-19: медик назвав найнебезпечніші наслідки

Головні ускладнення після COVID-19: медик назвав найнебезпечніші наслідки
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

Медики назвали найчастіші проблеми зі здоров’ям, які викликає перенесений COVID-19.

Loading...

Український лікар Тарас Жиравецький описав основні наслідки перенесеного COVID на своїй сторінці в Facebook.

“Легені, як і будь-який великий орган, при сильному запаленні відновлюються до декількох місяців. За 1-2 дні і за тиждень легені не відновляться. Прохання, не навантажувати цей орган. Тому що він чітко пов’язаний з серцем. І у нас потім часто виникає аритмія, інші проблеми з серцем. І взагалі – задишка, пітливість – такі стани некомфортні”, – зазначає Жиравецький.

Фіброз легенів – так звані рубці, то у пацієнтів з сильним ураженням деякі зміни залишаться. Але з часом легені повинні відновитися.

Ураження печінки – При цьому складно сказати, що стало причиною таких наслідків – сам вірус або ліки, яким його лікували. Зокрема, препарати для зниження температури.

Ускладнення на нирки – Найімовірніше таке буває, коли до коронавірусу були проблеми з нирками, які хвороба просто розкрила.

Проблеми з серцем – може виникати аритмія. Оскільки орган безпосередньо пов’язаний з легенями, на нього не можна давати навантаження і дати час відновитися. Якщо є тривожні дзвіночки, потрібно звернутися до кардіолога і провести обстеження.

Скачки тиску – контролюйте ниркові проби і рівень сечової кислоти. А кардіолог допоможе підібрати препарати для зниження тиску.

Біль в суглобах і кінцівках – Тут потрібно порадитися з ревматологами і невропатологами.

Проблеми зі сном – таке ускладнення буває у багатьох пацієнтів. Ймовірно, потрібні будуть препарати для нормалізації сну.

Психологічні зміни – в деяких випадках необхідно звернення до психіатра, але в більшості випадків слід проконсультуватися з психологом.

Як ми вже розповідали раніше, ситуація з COVID-19 в Україні зараз більш спокійна, але при цьому кількість пацієнтів, які потрапляють до лікарень з важкою формою інфекції, навпаки, збільшилася.

Тим часом, 13 млн чоловік вже отримали вакцину від COVID-19. При цьому за темпами вакцинації лідирує Ізраїль.

Джерело: Народна Правда