Катастрофа літака МАУ: Іран передав Україні важливі документи

Катастрофа літака МАУ: Іран передав Україні важливі документи
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Іран передав Україні проект технічного звіту про обставини катастрофи літака Boeing 737 авіакомпанії “МАУ”.

Про це в інтерв’ю “Обозревателю” повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

За його словами, звіт передали 31 грудня. Тепер в України є 2 місяці на власні коментарі та зауваження до тексту звіту:

“Проект звіту ми отримали 31 грудня, як то кажуть, під ялинку. У нас є 2 місяці на коментарі та зауваження. Це досить важливий етап для подальшого руху вперед, без якого було б неможливо домогтися виплати компенсації і загальної справедливості. Тепер слово підтверджується справою” .

За його словами, ніяких офіційних даних про суму компенсації немає. Відзначимо, напередодні в ЗМІ з’явилася інформація, що мова йде про виплати $ 150 000 на кожну жертву Іраном.

“Досвід останнього року навчив нас, що слід вкрай обережно ставитися до інформації іранських ЗМІ і, що називається, фільтрувати кожне повідомлення. Поки я не отримаю офіційну пропозицію від іранського уряду, ми не будемо враховувати жодні повідомлення в новинах про цифри. Закликаю українців робити так само. Навколо цього питання багато інформаційного шуму “, – підкреслив Кулеба.

Нагадаємо, літак Boeing-737 української авіакомпанії МАУ зазнав аварії вранці 8 січня неподалік від Тегерана. Встигнувши піднятися на висоту в 2400 метрів, машина впала на землю. Всі 176 осіб, що знаходилися на її борту, в тому числі 11 українців – загинули. Серед загиблих були громадяни Ірану, Канади, України, Швеції, Великобританії та Афганістану.

Версія про те, що літак був збитий, з’явилася практично в той же день після катастрофи . Ракети були випущені з зенітного ракетного комплексу «Тор», який був розроблений в СРСР, а пізніше модернізований в РФ.

22 грудня Іран офіційно заявив , що український літак «Міжнародних авіаліній України» був вражений зенітною ракетою через людську помилку.

Джерело: Народна Правда