КСУ жорстко відреагував на указ Зеленського про відсторонення Тупицького

КСУ жорстко відреагував на указ Зеленського про відсторонення Тупицького
Автор Марія Петренко в Новини/Політична правда

Конституційний суд України провів збори суддів і заявив про “неприпустимість” дій президента України, який підписав указ про відсторонення глави КСУ Олександра Тупицького.

Відповідну заяву оприлюднила прес-служба КСУ.

Loading...

Судді відзначили, що Конституція України має найвищу юридичну силу, а закони та інші нормативно-правові акти повинні відповідати їй. При цьому звільнити суддю КСУ від обов’язків, згідно з Конституцією, можна лише в разі припинення його повноважень, затримання або утримання його під вартою або арештом.

“Збори суддів Конституційного суду України звертають увагу на неприпустимість недотримання органами державної влади та посадовими особами приписів Конституції України, що може призвести до блокування роботи Конституційного суду України, яке унеможливить здійснення конституційного контролю з метою забезпечення верховенства Конституції України, утвердження прав і свобод людини” , – резюмували в КСУ.

Раніше, 30 грудня президент Володимир Зеленський відсторонив від виконання обов’язків главу КСУ Олександра Тупицького на два місяці.

Як ми вже розповідали раніше, в Офісі генпрокурора України докладно прокоментували законність відсторонення від посади судді голови Конституційного Суду Олександра Тупицького.

Нагадаємо, Тупицького підозрюють в підкупі свідка і введенні в оману суду шляхом використання завідомо неправдивих показань свідка.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...