Локдаун в Україні: Степанов назвав продукти, які можна буде придбати на карантині

Локдаун в Україні: Степанов назвав продукти, які можна буде придбати на карантині
Автор Романова Марі в Карантин в Україні/Коронавірус/Новини

Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов перерахував товари, якими можна буде торгувати під час локдауна , який триватиме з 8 по 24 січня.

В ході брифінгу він зазначив, що 5 січня на засіданні уряду зможуть підкоригувати перелік товарів, які будуть продаватися на карантині:

Loading...

“Якими товарами буде дозволено торгувати з 8 по 24 січня? Це торгівля виключно товарами, які відносяться до продуктів харчування на торгових площах, не менше 60% яких призначені для торгівлі продуктами харчування … Торговельна діяльність іншими групами товарів може проводитися тільки з адресною доставкою . Були питання з приводу побутової хімії. Думаю, сьогодні на засіданні уряду зробимо уточнення, щоб у всіх було розуміння “.

Супермаркети зможуть торгувати:

  • продуктами харчування;
  • лікарськими засобами;
  • виробами медичного призначення;
  • засобами гігієни;
  • засобами зв’язку;
  • ветеринарними препаратами;
  • кормами для тварин;
  • насінням та засобами захисту рослин.

Як відомо, напередодні американська торгова палата закликала Кабінет міністрів переглянути умови карантину щодо продажу декількох груп товарів. З 8 по 24 січня уряд заборонив торгувати будь-якими товарами, крім харчових продуктів, ліків і виробів медичного призначення, засобів гігієни та зв’язку, а також кормів, ветеринарних препаратів, насіння, засобів захисту рослин. Інші товари можна буде замовити тільки з адресною доставкою. У палаті вважають, що таким чином навіть в супермаркетах буде заборонено продавати значну частину товарів повсякденного використання: побутову хімію і інструменти, одяг, пресу, лампочки, батарейки, дитячі та товари для навчання.

Як повідомлялося раніше, у Великобританії до середини лютого вводять жорсткі обмежувальні заходи через COVID-19 – людям забороняється залишати свої будинки без крайньої необхідності. Аналогічні заходи вводяться до кінця січня і в Шотландії.

Ведучий інфекціоніст Міністерства охорони здоров’я України Ольга Голубовська каже , що ситуація з COVID-19 в Україні зараз більш спокійна, але при цьому кількість пацієнтів, які потрапляють до лікарень з важкою формою інфекції, навпаки, збільшилася. А зниження захворюваності пояснюється тим, що українці перестали робити тести і сімейні лікарі не направляють на ПЛР-тест.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...