Опалення серйозно подорожчає: озвучені нові тарифи

Опалення серйозно подорожчає: озвучені нові тарифи
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Опалення в Україні вдвічі подорожчає. Це станеться через рішення Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, яка скасувала пільговий тариф для українців.

Про це у себе в Facebook пише адвокат Володимир Тимошин.

“Чергові “покращення”. НКРЕКУ видало нову постанову (буде опубліковано сьогодні, якраз під Різдво). З 06.01.2021 року скасовано пільговий тариф для споживачів, які користувалися електроопаленням”, – пише Тимошин.

За його словами, з першого жовтня по перше квітня діяв тариф 0,9 грн вдень і 0,45 грн вночі (при двох-тарифному лічильнику) до 3000 кВт в місяць. Новий тариф становить 1,68 грн днем і 0,9 грн вночі.

“Тобто свого часу, споживачі (в основному це приватний сектор) відмовилися від газу, придбали електро-котли, перейшли на електроопалення, повіривши державі. В зимовий період оплата становила, в середньому 2500-3000 грн. Тепер це буде 5000 -6000 грн “, – підкреслює він.

Подорожчання комуналки, нові ціни на хліб і сигарети: що зміниться з 1 січня

Раніше НАРОДНА ПРАВДА вже повідомляла про те, що з січня скасовується пільговий тариф (0,9 грн за кВт-годину) в перші 100 кВт-година спожитої електроенергії для населення. З першого кВт-години українці будуть платити 1,68 грн.

При цьому в приміщеннях, де встановлені дво- і трьохзонні лічильники електричної енергії, понижуючі коефіцієнти двох і трьохзонного обліку спожитої електричної енергії залишаться без змін.

Але варто пам’ятати, що знижувальні коефіцієнти тепер застосовуватися до тарифу, який виріс з 0,9 грн до 1,68 грн за кВт-годину. Тобто з січня нічна електроенергія вже буде коштувати не 0,45 грн за кВт-годину (0,9 грн: 2 = 0,45 грн), а 0,84 грн (1,68 грн: 2 = 0,84 грн) , тобто майже вдвічі більше, ніж тепер. Для будинків з електричним опаленням встановлений місячний ліміт споживання 3000 кВт-годин, в межах якого діють нічні тарифи.

Опалення серйозно подорожчає: озвучені нові тарифи

 

Джерело: Народна Правда