В Україні змінили протокол лікування COVID-19: що потрібно знати

В Україні змінили протокол лікування COVID-19: що потрібно знати
Автор Марія Петренко в Коронавірус/Новини/Соціальна правда

У Міністерстві охорони здоров’я оновили протокол лікування коронавірусної інфекції COVID-19 в Україні.

Loading...

Відповідний наказ підписав глава МОЗ Максим Степанов, документ був опублікований на сайті.

Ведучий інфекціоніст МОЗ Ольга Голубовська, яка також брала участь в розробці протоколу розповіла, що головна зміна стосується препарату тоцілізумаб.

Його виключили з лікування хворих з критичним перебігом інфекції, а призначати рекомендують тільки “важким”. Відомо, що тоцілізумаб як імунодепресант призначається для терапії ревматоїдного артриту.

Також застосування тоцілізумабу обгрунтовано у пацієнтів з активними формами поліартикулярного і системного ювенільного ідіопатичного артриту.

Нагадаємо, в грудні Всесвітня організація охорони здоров’я звернулася з листом до глави МОЗ Степанова. У ВООЗ заявили, що стурбовані рішенням Кабінету міністрів виділити 125 млн грн на тоцілізумаб і імуноглобулін, експериментальні ліки від коронавірусу.

В Україні змінили протокол лікування COVID-19: що потрібно знати

Тоді Голубовська не погодилася з позицією ВООЗ. Лікар написала, що в Україні теж стурбовані тим, що ВООЗ “не дає нашим хворим шансу отримати терапію, яка може врятувати їм життя”.

Як ми вже розповідали раніше, вакцина проти COVID-19 на основі мРНК, яку нещодавно схвалили в США, може забезпечити захист від інфекції вже через 14 днів після введення першої дози.

А також, медики назвали найбільш часті проблеми зі здоров’ям, які викликає перенесений COVID-19.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...