Як швидко починає діяти вакцина проти COVID-19: вчені пояснили

Як швидко починає діяти вакцина проти COVID-19: вчені пояснили
Автор Марія Петренко в Коронавірус/Новини/Правда про здоров'я

Вакцина проти COVID-19 на основі мРНК, яку нещодавно схвалили в США, може забезпечити захист від інфекції вже через 14 днів після введення першої дози.

Loading...

Про це свідчать результати клінічного випробування вакцини від компанії Moderna, в якому взяли участь більше 30 000 добровольців, повідомляє журнал Nature.

Так, 18 грудня Управління із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) видало дозвіл на екстрене використання цієї вакцини, виробленої в Кембриджі (штат Массачусетс).

Незабаром після цього Ліндсі Баден з Брігама і жіночої лікарні в Бостоні (Массачусетс), Хана Ель Сахль з медичного коледжу Бейлор в Х’юстоні (штат Техас), і їх колеги опублікували результати випробування препарату на тисячах добровольців. Половина з 30 000 отримала дві дози плацебо, а інша – стільки ж доз Moderna з інтервалом в 28 днів.

В цілому, вакцина виявилася на 94% ефективна в запобіганні симптоматичного COVID-19, і попередній аналіз показує, що всього одна її доза також може забезпечити деякий захист від безсимптомного захворювання.

При цьому, 30 учасників випробування, у яких розвинувся важкий COVID-19, перебували в групі плацебо.

Як ми вже розповідали раніше, локдаун в Україні можуть перенести, скоротити або пом’якшити.

Тим часом, в Польщі розгорається скандал з вакцинацією від коронавірусної інфекції COVID-19. Ряд знаменитостей і політиків отримали щеплення, поза чергою.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...