Через який час повертається нюх після COVID-19: лікарі озвучили терміни

Через який час повертається нюх після COVID-19: лікарі озвучили терміни
Автор Марія Петренко в Новини/Правда про здоров'я/Соціальна правда

Нюх у людей, які перенесли COVID-19, може не відновитися і через два місяці після його втрати.

Loading...

Результати відповідного дослідження були опубліковані в Journal of Internal Medicine. В ході нього вивчалася поширеність цього симптому у пацієнтів з різним ступенем тяжкості COVID-19.

У дослідженні за участю 2,5 тисячі пацієнтів з майже двох десятків європейських лікарень. 2194 пацієнта (85,0%) мали легке захворювання, 110 (4,3%) – помірне, 277 (10,7%) – від важкого до критичного.

Так, згідно з результатами, нюхова дисфункція спостерігалася (за суб’єктивними оцінками самих хворих) в 85,9% легких випадків. Серед хворих з помірними симптомами порушення нюху було в 4,5%, а в важких і критичних випадках – в 6,9%.

Середня тривалість втрати нюху склала 21,6 дня. Приблизно 25% пацієнтів суб’єктивно повідомили, що нюх у них не відновилося і через 60 днів після його втрати.

Об’єктивні нюхові тести визначили втрату нюху в 54,7% легких випадків і 36,6% випадків від помірної до критичної.

Вчені вважають, що повноцінне відновлення потребує близько шести місяців. За такий термін нюх відновилося у 95% учасників.

Як ми вже розповідали раніше, новий штам коронавірусу, який вже встигли охрестити «британським» зафіксували в 41 країні.

Тим часом, глава МОЗ Максим Степанов відзвітував про ситуацію із закупівлею Україною вакцини проти коронавірусу.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...