Степанов спростував інформацію щодо провалу закупівель вакцин для України

Степанов спростував інформацію щодо провалу закупівель вакцин для України
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов відзвітував про ситуацію із закупівлею Україною вакцини проти коронавірусу. Він, зокрема, заявив, що інформація про провал процедур придбання препаратів є фейком, і зазначив, що кошти для організації цього процесу ДП “Медичні закупівлі” виділені в повному обсязі.

В ході брифінгу Степанов повідомив, що Україна досягла домовленості з глобальною ініціативою COVAX – вже є підтвердження щодо забезпечення нашої країни 8 млн доз вакцини.

Loading...

Чиновник каже, що вакцини будуть у першому півріччі цього року: “Очікуємо її в кінці першого – початку другого кварталу”.

“Наступне – переговори з топ-виробниками. МОЗ веде їх безпосередньо з компаніями, які знаходяться на завершальній клінічній третій  стадії випробувань або вже реєструють свою вакцину в деяких країнах. Ми використовуємо весь потенціал, який є”, – сказав міністр.

Степанов також додав, що до переговорів залучили Міністерство закордонних справ України, оскільки забезпечення вакцинами – це питання національної безпеки.

“Перший договір Україна підписала з компанією Sinovac, яка отримала пріоритет по всьому світу. Це найбільша китайська компанія з виробництва вакцин. Ми очікуємо за договором 1 млн 913 тисяч доз. 700 тисяч доз ми повинні отримати протягом 30 календарних днів після реєстрації вакцини. Очікуємо їх в лютому “, – повідомив Степанов.

Стосовно діяльності ДП “Медзакупкі”, то міністр каже, що його директор Арсен Жумаділов дискредитує державу перед міжнародною спільнотою своїми скандальними постами:

“Цими повідомленнями він почав погіршувати наші позиції в переговорах. Це вже не жарти. Найближчим часом ми змінимо компанію, яка буде безпосередньо виконувати технічну функцію із закупівлі вакцин. Тому що ми не можемо ставити під загрозу забезпечення вакцинами України”.

Фейком Степанов назвав і повідомлення про зупинку операційної діяльності ДП “Медичні закупівлі України” через припиненого фінансування: “Це черговий фейк, спроба грати в політику. Звичайно, жодної зупинки немає, підприємство працює в штатному режимі, фінансовий план був затверджений ще десь то 10 грудня “.

Степанов також спростовує інформацію про невиплату зарплат в ДП “Медичні закупівлі”. За його словами, всі розрахунки здійснені в повному обсязі. Останні – 30 грудня. При цьому Степанов назвав діяльність підприємства неефективною:

“Якщо говорити взагалі про діяльність цього підприємства, ми вже можемо підводити підсумки 2020 року. МОЗ вважає, що все було неефективним. У нього є одна функція – за рахунок держави купити важливі для країни ліки через тендерні процедури, 483 позиції. Станом на 31 грудня тендери по 103 позиціях були провалені, 20% від загальної кількості “.

Напередодні в ВООЗ повідомили про те, що новий “британський” штам коронавируса зафіксували в 41 країні.

Як повідомлялося раніше, міністерство охорони здоров’я проти скасування локдауна в Україні, який, нагадаємо, повинен стартувати вже 8 січня.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...