У ЗСУ хочуть заборонити використання терміну “схід України”: подробиці

У ЗСУ хочуть заборонити використання терміну “схід України”: подробиці
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

У Збройних силах України хочуть, щоб українці перестали вживати терміни: “територія самопроголошених/так званих “ДНР/ЛНР”,” південний схід України “і” схід України “.

Loading...

Про це йдеться в повідомленні Управління стратегічних комунікацій Апарату головнокомандувача Збройних сил України в Facebook.

Замість перерахованих термінів там рекомендують вживати “окупована частина Донбасу”.

” Річ у тім, що неправильне визначення того чи іншого регіону України призводить до ряду проблем, серед яких підміна понять, затуманення свідомості, протиставлення та створення стереотипів. “Схід України” на противагу “великій Україні” – таким терміном Росія та проросійські медіа відокремлюють населення тимчасово окупованих територій від українців, які проживають під легітимним урядом, а відтак створюють напруження у суспільстві і вороже ставлення між громадянами. Таким чином, використовуючи термін “Схід України” та “Південний схід України”, розширюють географію конфлікту, адже в географічному сприйнятті Схід – це і Харківська область, а Південний схід часто у свідомості охоплює і Запорізьку область, в той час як під окупацією знаходяться окремі райони Донецької та Луганської областей. Також “так звані ДНР/ЛНР” – термін, яким ми підтверджуємо існування окремих “самопроголошених” республік, визнання яких добивається Росія, в той час, як це утворені Росією квазідержави та визнані законодавством терористичні організації. Крім того, неправильне використання даного терміну створює уявлення про особливий характер та відокремленість цих територій, що дає їм підстави претендувати на спеціальний статус, відмінний від решти регіонів України. Однак, за умови вірного формулювання, ми розуміємо що це – території України, які були тимчасово окуповані Росією та сателітними їй терористичними угрупованнями”, – пояснили в ЗСУ.

 У ЗСУ хочуть заборонити використання терміну “схід України”: подробиці

Нагадаємо, головнокомандувач ЗСУ генерал-полковник Руслан Хомчак повідомив , що Росія поставила на окупований Донбас танки, боєприпаси і паливо.

На Донбасі в селі Благодатне 16-річний підліток підірвався на вибухонебезпечний предмет.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...