Українцям підняли тарифи на газ: скільки платитимемо

Українцям підняли тарифи на газ: скільки платитимемо
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Вартість доставки газу в Україні зросте майже вдвічі. 16 грудня 2020 року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг затвердила тарифи на розподіл газу на 2021 рік для перших 19 облгазів, зараз державний регулятор затвердив тарифи для інших облгазів (всього їх 43).

Як повідомляла раніше НАРОДНА ПРАВДА, після нового року в платіжці від оператора газорозподільної системи в графі «плата за розподіл (доставку) природного газу» стоятиме велика цифра.

При цьому в деяких населених пунктах доведеться переплачувати до 40%.

У матеріалі “Обозревателя” говориться, що раніше облгази займалися і доставкою, і розподілом блакитного палива. Зараз же ці функції розділили: одна компанія продає газ, а друга – займається його доставкою і розподілом по квартирах.

Якщо за використане блакитне паливо потрібно платити за лічильником і по тарифу свого постачальника, то за доставку потрібно щомісяця вносити абонентську плату. Її платимо облгазам.

У коментарі виданню член Нацкомісії Оксана Кривенко повідомила, що абонентська плата не могла не вирости: збільшилися складові ціни, починаючи від ремонтних робіт і закінчуючи заробітними платами. Компанії подали свої розрахунки і комісія вже встигла їх затвердити.

Відзначимо, варто враховувати, що в таблиці вказані ціни без ПДВ. Щоб дізнатися кінцеву вартість, до тарифу потрібно додати 20%.

Українцям підняли тарифи на газ: скільки платитимемо
Українцям підняли тарифи на газ: скільки платитимемо

Як повідомлялося раніше, опалення в Україні вдвічі подорожчає. Це станеться через рішення Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, яка скасувала пільговий тариф для українців.

Джерело: Народна Правда