Вітамін D та антибіотики при COVID-19: Голубовська розповіла, як і коли їх треба приймати

Вітамін D та антибіотики при COVID-19: Голубовська розповіла, як і коли їх треба приймати
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

Вітамін D при COVID-19 потрібно приймати, але тільки за рекомендацією лікаря. Стосовно антибіотиків, то їх варто призначати, якщо йде приєднання вторинної бактеріальної флори, що при коронавірусній інфекції відбувається набагато рідше, ніж при грипі.

Таку заяву зробила провідний інфекціоніст України, професор Ольга Голубовська, пише “Цензор.нет”.

Loading...

 “Сьогодні вже є безліч публікацій, що показують, що при розвитку COVID-19 рівень вітаміну D різко знижується. Навіть якщо до хвороби був нормальний, в часі хвороби знижується, причому це зниження прямо пропорційно ступеню тяжкості і корелює зі ступенем тяжкості. Тому ми рекомендуємо його приймати, але під чітким лабораторним контролем, тому що передозування не менше небезпечно. Вітамін С, в даному випадку, не настільки важливий”, – говорить лікар.

Стосовно антибіотиків, то Голубовська каже, що:

“На відміну від грипу при цьому захворюванні набагато рідше йде приєднання вторинної бактеріальної флори. Але я не люблю перегини, коли вважають” давайте не призначати взагалі “. Якщо хворий з діабетом, знаходиться на великих дозах гормонів, у нього ризики активації різної флори теж високі . Іноді у пацієнтів розвиваються абсцеси легких. Тому лікарське мислення ніхто не відміняв. За весь час, скільки я консультую пацієнтів з коронавірусом, жоден пацієнт не отримує однакову терапію. Хоч в чомусь, але вона відрізняється. у дозі антикоагулянтів, вітаміну D, глюкокортикостероїдів і тривалості їх застосування, приєднання інших якихось, “непротокольних” методів лікування”.

Голубовська нагадала, що найголовнішою профілактикою є здоровий спосіб життя і дотримання дистанції.

Раніше академік Національної академії наук України Сергій Комісаренко повідомив , що при коронавирусной інфекції людині важливо приймати вітаміни D, E і С.

Вчені з Британського центру контролю і запобігання захворюванням назвали 5 рідкісних, але небезпечних, симптому COVID-19, поява яких вимагає негайного звернення до лікаря.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...