Академік НАНУ пояснив, чому деякі люди ніколи не захворіють COVID-19

Академік НАНУ пояснив, чому деякі люди ніколи не захворіють COVID-19
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини/Правда про здоров'я

Академік НАНУ Сергій Комісаренко розповів, чому заразитися коронаірусною інфекцією COVID-19 можуть не всі, хто з нею перетинається.

Loading...

Так, на думку Комісаренка, на це в першу чергу впливає імунітет і генетика, передає РБК.

“Це залежить від дози вірусу. Залежить ще і від того організму, в який вірус потрапляє. Можливо, у цього організму, у цієї людини вже існує природний імунітет. Можливо, це природний імунітет виробився проти тих коронавірусів, якими людина хворіла раніше”, – вважає академік.

Також він нагадав, що типів COVID-19, якими хворіють люди, всього сім.

“Чотири – ті, які щорічно викликають у нас гострі респіраторні захворювання, вони проходять досить легко і іноді ми на них не звертаємо особливої уваги. І три – вкрай небезпечні. Це перший SARS-CoV 2002-2004 років, MERS-CoV 2012 року і останній – SARS-CoV-2”, – розповів він.

За його словами, можливо, у людей існує перехресний імунітет.

“По-друге, у людей просто може бути потужна імунна система. Вона залежить від багатьох чинників: від генетики, від харчування, від втоми тощо. Якщо у людини потужна імунна система, вона може побороти вірус, що потрапив в його організм, наприклад , від тих людей, які живуть поруч з ним”, – сказав Сергій Комісаренко.

Він також додав, що є люди, які ніколи не захворіють коронавірусом.

“Також є люди, які можуть самі не хворіти, а бути розповсюджувачами”, – резюмував він.

Як ми вже розповідали раніше, харківська фармацевтична компанія «Біолік» підтвердила, що подала заяву в Міністерство охорони здоров’я України на реєстрацію російської вакцини від коронавірусу «Супутник V».

Тим часом, Україна отримала від COVAX (глобальний механізм щодо забезпечення доступності вакцин проти COVID-19, об’єднує 172 країни) лист про можливість поставок в країну мРНК вакцини найближчим часом.

Джерело: Народна Правда