Британський штам коронавірусу виявився беззахисним проти вакцини Pfizer/BioNTech

Британський штам коронавірусу виявився беззахисним проти вакцини Pfizer/BioNTech
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

Вакцина від коронавірусу Pfizer/BioNTech ефективна і проти нового штаму коронавірусу, який виявили у Великобританії (VOC-202012/01) і Південній Африці (501Y.V2).

Про це повідомляє AP.

Loading...

Дослідження, проведені на нових штами з Британії і Південної Африки в американській лабораторії, показали, що вакцина може нейтралізувати їх. Дослідження проводилися фахівцями Pfizer і медиками-науковцями з університету Техасу.

Експерти пояснили, що у обох варіантів вірусу є загальна мутація N501Y, невелика зміна шиповидного білка, який оточує вірус.

Дослідники взяли зразки крові 20 осіб, яких вже вакцинували вакциною Pfizer/BioNTech, і подивилися, якою буде реакція на вірус. У лабораторних умовах антитіла успішно нейтралізували вірус.

При цьому вакцину поки не тестували на ще одному варіанті південноафриканської мутації (E484K).

 Напередодні у Всесвітній організації охорони здоров’я заявили, що британський штам коронавируса зафіксували в 41 країні. Інший штам, який вперше зафіксували в ПАР, зафіксований в 6 країнах.

Українцям, які в своїй більшості виступають проти вакцинації від COVID-19, варто знати, що в недалекому майбутньому від наявності щеплення буде залежати можливість подорожей. Уряду і авіакомпанії можуть почати вимагати пройти імунізацію і довести це за допомогою нової форми цифрової документації (паспортом вакцини).

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...