Мороз до -27: синоптик розповів правду про погоду в січні в Україні

Довгострокові прогнози (на місяць) ніколи не бувають достовірними

Мороз до -27: синоптик розповів правду про погоду в січні в Україні
Автор Желізняк Олександр в Новини/Погода

Провідний синоптик відділу метеопрогнозів Укргідрометцентру Роман Мурмило прокоментував інформацію, розміщену на сайті Gismeteo – прогноз погоди обіцяє в кінці січня 2021 року морози до 27 градусів в Україні, і заявив, що вона некоректна.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це синоптик розповів в коментарі   OBOZREVATEL .

“Ми такі прогнози навіть не дивимося. Дуже часто накопичується розрахункова помилка, тому складно оцінювати такий довгий період часу”, – пояснив Мурмило.

Loading...

“Крім Gismeteo, такі довгі прогнози ніхто не дає. Це якась експериментальна модель”, – зауважив він. Як пояснив синоптик, прогноз погоди робиться не більше ніж на 15 днів. При цьому прогноз на 10 днів вважається в цілому достовірним, а прогноз на дні, що залишилися, малоймовірним.

Виходячи з цього, він допустив, що вже через 5-7 днів на погодньому сайті “будуть зовсім інші дані”.

Синоптик також розповів про те, що в попередні зими в Україні в січні фіксувалися досить сильні морози. “Але це були поодинокі випадки. Такого, щоб такий мороз охопив всю територію України, не було”, – уточнив він.

Нагадаємо, перші дні нового 2020 року не порадували українців справжньою зимовою погодою, хоча метеорологи і попереджали, що в січні в Україні буде тепліше, ніж зазвичай. Що ж очікує українців на наступному тижні, розповіли синоптики.

Раніше в Українському інституті метеорології дали довгостроковий прогноз погоди на 2021 рік. Так, на думку синоптиків, в Україні буде затяжна весна, коротке літо і за рахунок цього більш тривала осінь.

До слова,  директор Українського гідрометеорологічного центру Микола Кульбіда розповів, що морозна та сніжна зима скоро залишиться лише у пам’яті українців, адже клімат в країні безповоротно змінився.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...