Українці без вакцини від COVID-19 не зможуть подорожувати: що задумали в ЄС

Українці без вакцини від COVID-19 не зможуть подорожувати: що задумали в ЄС
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

Українцям, які в своїй більшості виступають проти вакцинації від COVID-19 , варто знати, що в недалекому майбутньому від наявності щеплення залежатиме можливість подорожей. Уряди та авіакомпанії можуть почати вимагати пройти імунізацію і довести це за допомогою нової форми цифрової документації (паспортом вакцини).

Про це йдеться в матеріалі “Сегодня”.

Loading...

Видання повідомляє, що вже зараз Міжнародна асоціація повітряного транспорту (IATA) розробляє цифровий паспорт вакцини COVID-19 для мандрівників – додаток, в якому можна буде перевірити вимоги в’їзду в країну і внести сертифікат про вакцинацію. Більш того, лабораторії самі зможуть надсилати через додаток свідоцтво про щеплення.

Як відомо, деякі країни вже давно просять перед приїздом зробити щеплення від якогось інфекційного захворювання. Наприклад, Танзанія і Домініканська республіка рекомендують зробити щеплення від жовтої лихоманки. Чи буде вакцина від коронавірусу обов’язковою поки невідомо.

“Зараз жодна країна не висуває вакцинацію як вимогу, а скоріше рекомендує зробити щеплення. Немає такого, що людину не пустять в країну через відсутність вакцинації. На даний момент строгих правил немає”, – каже Вікторія Лонська, керівник одного з офісів туристичної компанії “Поїхали з нами”.

При цьому вона не виключає, що країни ЄС будуть відкриті для тих, хто покаже довідку про вакцинацію.

“Йдуть обговорення, що в Європі ряд країн вимагатимуть довідку про вакцинацію для туристів. Такий результат можливий, оскільки ряд авіакомпаній заявили, що в 2021 році не братимуть на борт літака пасажирів, у яких немає вакцинації. Але оскільки вакцина для багатьох ще недоступна, то навряд чи нові правила введуть на початку року, а швидше до кінця року”, – говорить Вікторія Лонська.

Адвокат АО Credence Сергій Головко каже, що в Україні є кілька законів, в яких йдеться про вакцинацію. Йдеться про закон “Основи законодавства України про охорону здоров’я” (ст. 10). Відповідно до закону, кожен громадянин повинен піклуватися про своє здоров’я і здоров’я дітей, не шкодити здоров’ю інших громадян, проходити профілактичні медичні огляди і робити щеплення. Однак в цьому ж законі, в статті 43, йдеться про те, що пацієнт повинен дати згоду на будь-яку медичну допомогу, в тому числі і на прищеплення. Виняток може бути тільки в разі прямої загрози життю, як, наприклад, у випадках сказу, коли щеплення робиться незалежно від волі пацієнта.

Крім того, закони України “Про захист населення від інфекційних хвороб” та “Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя” передбачають обов’язковість щеплень від туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, коклюшу, правця та кору.

А закон України “Про захист населення від інфекційних хвороб” окремо говорить про можливість проведення обов’язкових щеплень в разі поширення особливо небезпечних інфекцій на певних територіях. Однак для застосування цих положень повинні прийматися додаткові підзаконні нормативні акти.

Юрист також зазначає, що в Україні зараз немає обмежень на перетин кордону в залежності від наявності або відсутності певних щеплень, але на міжнародному рівні обговорюється прийняття певного стандарту підтвердження наявності щеплень від COVID -19 для тих, хто перетинає кордони європейських країн. Подібні обговорення ведуться і в США.

Видання також зазначає, що в Україні можуть мотивувати людей ставити щеплення. Наприклад, вакциновані отримують швидкий доступ до подорожей, можуть вільно ходити в кафе, ресторани, кіно. А ті, хто відмовляється від вакцинації – повинен регулярно здавати ПЛР-тест і відслідковуватися як можлива контактна особа в спеціальному додатку.

Як повідомлялося раніше, Україна не стала єдиною країною, де підпільно вакцинується еліта. Нагадаємо, після Нового року стало відомо, що близько десяти політиків і бізнесменів вкололи собі і своїм літнім батькам вакцину від BioNTech / Pfizer. Вартість однієї дози – від 1 до 3 тисяч євро. Аналогічні скандали пролунали також в США, Данії та Росії.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...