В Амстердамі хочуть заборонити продавати туристам легкі наркотики

В Амстердамі хочуть заборонити продавати туристам легкі наркотики
Автор Марія Петренко в Закордонна правда/Новини

В Амстердамі хочуть заборонити кофешопам продавати туристам легкі наркотики, щоб покласти край наркотуризму у місті.

Loading...

Таку пропозицію озвучила мер Амстердама Фемке Халсема, повідомляє видання de Volkskrant.

Так, Халесма пропонує дозволити кофешопам продавати товар тільки жителям Нідерландів.

Мер вважає, що такий крок призведе до зменшення кількості клієнтів таких закладів в центрі міста, а також до скорочення кількість самих кофешопів, що зменшить незручності і зробить ринок легких наркотиків більш прозорим і контрольованим для поліції.

“30 відсотків всіх кав’ярень в Нідерландах як і раніше розташовані в столиці. Мета полягала в тому, щоб зробити ринок легких наркотиків більш локальним і більш керованим, але, озираючись назад, ми повинні зробити висновок, що оборот на цьому ринку тільки збільшився. Дослідження показують, що в період з 2013 по 2015 рік – на 75-200%. Найголовніше пояснення: колосальне зростання туристичного потоку”, – стверджує політик.

Щоб реформувати ринок і вивести його з тіні, мер Амстердама пропонує збільшити дозволений торговий запас в кофешопах, який зараз становить всього 500 грамів. Крім того, ввести обмеження кількості закладів, що входять до мережі, щоб уникнути появи великих компаній, а також заборонити продавати коноплю іноземцям.

Як ми вже розповідали раніше, легалізація марихуани в Україні може відбутися вже в 2021 році, але для цього потрібно внести зміни в закон.

Тим часом, фракція партії Голос вже зареєструвала у Верховній Раді законопроект про легалізацію медичної марихуани.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...