Вакцина проти коронавірусу в Україні: Ляшко повідомив гарну новину

Вакцина проти коронавірусу в Україні: Ляшко повідомив гарну новину
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

Україна отримала від COVAX (глобальний механізм щодо забезпечення доступності вакцин проти COVID-19, об’єднує 172 країни) листа про можливість поставок в країну мРНК вакцини найближчим часом.

Про це повідомив головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

Відзначимо, до мРНК вакцин відносяться препарати Pfizer/BioNTech і Moderna. Китайська вакцина Sinovac – це інактивована вакцина, а Astra Zeneca – це векторна (мРНК) вакцина.

Ляшко не став вказувати назву препарату.

Вакцина проти коронавірусу в Україні: Ляшко повідомив гарну новину

Довідка:

РНК-вакцина (вакцина на основі рибонуклеїнової кислоти) – вакцина, діюча частина якої – рибонуклеїнова кислота (зазвичай матрична, мРНК), кодує білок, характерний для патогена. Крім власне РНК, у вакцині присутній ліпідна оболонка, що захищає РНК від руйнування і забезпечує проникнення РНК в клітину.

Коли вакцинна РНК потрапляє в клітину, клітинні механізми синтезу білків продукують закодований в РНК білок. Цей білок діє як антиген: його виявляє імунна система організму і навчається на цьому білку – в організмі формується імунітет. Надалі, при попаданні в організм патогена, імунна система пізнає його по вже відомому білку і знищує інфекцію, не даючи розвинутися захворюванню.

Щоб створити мРНК-вакцину проти вірусу, не потрібен сам вірус, досить мати його секвенований і розшифрований геном.

Раніше міністр охорони здоров’я Максим Степанов пояснив , чому локдаун в Україні введено з 8 по 24 січня. Обмеження, за його словами, посилені, оскільки в найближчі дні очікується зростання захворюваності. Степанов повідомив, що період карантину збігається з інкубаційним періодом COVID-19 у тих, хто захворів на новорічні свята.

В Україні за 7 січня госпіталізували 2402 людини з COVID-19.

 

Джерело: Народна Правда