МОЗ України про платну вакцинацію від Covid-19: буде, але не відразу

МОЗ України про платну вакцинацію від Covid-19: буде, але не відразу
Автор Марія Петренко в Новини

Головний санітарний лікар, заступник міністра охорони здоров’я України Віктор Ляшко відповів на запитання щодо ймовірної вакцинації окремих категорій українців на платній основі.

«Ми розраховуємо, що вона (вакцинація, – ред.) буде безоплатною для всіх громадян України», – зазначив заступник міністра сказав в ефірі «Еспресо.TV»

Loading...

Разом з тим, він не виключив, що з часом буде можливим вакцинуватися в позачерговому порядку на платній основі.

«У нас є чіткі етапи – як це буде відбуватися, коли ми говоримо про добровільну, безоплатну вакцинацію. В той же час ми не виключаємо, що, можливо, з’явиться великий об’єм вакцини, яка дозволить комусь з групи п’ятого етапу, тобто (здорових, – ред.) українців 18-59 років, купити цю вакцину за гроші», – додав Ляшко.

Але це можна буде робити не раніше, ніж у другому півріччі 2021 року, оскільки зараз усі об’єми викуплені державою, й у не державних клініках.

«Ми ще поки це питання (платної вакцинації – ред.) навіть не розглядаємо зараз. Увесь пріоритет – виключно на забезпечення кампанії безоплатної, добровільної імунопрофілактики для населення за нашими п’ятьма етапами», – наголосив Ляшко.

Нагадаємо, глава МОЗ Максим Степанов сподівається, що вакцинація українців почнеться у лютому.

Також повідомлялося, що Міністерство охорони здоров’я України отримало лист від міжнародної організації COVAX. Організація готова вже найближчим часом почати постачання вакцини від коронавірусу в Україну.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...