Чому січень найгірший місяць для жіночого здоров’я

Чому січень найгірший місяць для жіночого здоров’я
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Британський дієтолог і ендокринолог Аліса Вітті вважає, що немає більш складного і болючого передменструального періоду, ніж той, що настає в січні.

Про це розповідає “Народна Правда” з посиланням на Вокруг Света.

Loading...

“Цю закономірність я спостерігала протягом двох десятиліть, – каже Аліса Вітті. – У святковий період стільки речей, які руйнують нашу ендокринну систему! Подорожі, нестача сну, спроба закінчити всі справи на роботі вчасно, надмірний стрес. До того ж занадто багато цукру і алкоголю на святковому столі”.

До січня жіноча гормональна система настільки виведена з рівноваги, що перший місяць року проходить дуже важко.

Вітті пояснює січневу біль і втому двома основними причинами:

Святкова напруга і виснаження

Клопоти, вечірки, подорожі змушують тіло виробляти більше кортизолу, гормону стресу. Якщо напруга занадто велика, тіло починає “красти” прогестерон (жіночий статевий гормон), щоб виробити більше кортизолу, так як вони схожі на молекулярному рівні.

Тоді як прогестерон необхідний жінкам, щоб відшкодувати скачки естрогену.

Переважання естрогену – першопричина всіх неприємностей передменструального періоду: збільшення ваги, болів, стрибків настрою, роздратування і злості, втоми, нечистої шкіри, набрякання грудей і зниженого лібідо.

Зміна дієти

Велика кількість їжі на свята підриває ендокринну систему, якій для правильної роботи потрібен базовий набір необхідних мікроелементів. Алкоголь, солодощі, кофеїн, нестача сну збіднює наші запаси, викликає коливання цукру в крові і катастрофічно впливає на цикл.

Досить приділити трохи уваги собі, щоб поліпшити свій стан. Необхідно скоригувати режим харчування і сну. Не зловживати алкоголем, не накидатися на солодке, не заливати недосип кавою і міцним чаєм. Щоб поповнити запаси мінералів і вітамінів природним шляхом, варто застосувати спеціальну дієту від стресу. Фізичні вправи, заняття йогою допомагають зменшити рівень кортизолу в крові.

Нагадаємо, ми розповідали, на що потрібно звернути увагу, аби довго почуватися молодим і мати міцне здоров’я.

Нагадаємо також, науці відомо близько 100 гормонів, але є 5 особливо важливих для жіночого організму. Їх ще називають “гормонами молодості”. Саме вони допомагають зберігати красу шкіри, волосся і нігтів на довгі роки.

Також нагадаємо, раніше ми розповідали про продукти, які здатні компенсувати відсутність сексу. Гормони, які виділяються під час заняття сексом, дуже цінні для нашого організму. Його відсутність може призводити до небажаних наслідків. Але, як стверджують дієтологи, секс можна замінити звичайними продуктами, які з легкістю можна купити в будь-якому магазині.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...