COVID-паспорт: чи вводитимуть скандальний документ в Україні

COVID-паспорт: чи вводитимуть скандальний документ в Україні
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

В недалекому майбутньому уряди та авіакомпанії можуть почати вимагати від мандрівників пройти імунізацію і довести це за допомогою нової форми цифрової документації (паспортом вакцини). В Україні мови про введення такого документа поки немає.

Таку заяву в коментарі “РБК-Україна” зробив головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

Loading...

“В Україні це питання знаходиться на контролі, але поки не впроваджується, оскільки ми ще збираємо додаткову інформацію, яка буде гарантувати те, що вакцинована від COVID-19 чоловік більше не здатний інфікувати інших людей”, – каже Ляшко.

Він також додав, що свідоцтва про вакцинації будуть видаватися тільки в тому випадку, коли буде використовуватися схвалена ВООЗ вакцина. Одночасно з цим відбудеться це в тому випадків, якщо COVID-паспорта введуть в Україні.

Окремо Ляшко зазначив, що більшість країн під час пандемії встановили додаткові вимоги для перетину кордону, а зараз деякі розглядають можливість вимагати COVID-паспорт.

Напередодні Ляшко також заявляв , що в МОЗ не збираються впроваджувати імунні паспорта.

Як повідомлялося раніше, Україна не стала єдиною країною, де підпільно вакцинується еліта. Нагадаємо, після Нового року стало відомо, що близько десяти політиків і бізнесменів вкололи собі і своїм літнім батькам вакцину від BioNTech / Pfizer. Вартість однієї дози – від 1 до 3 тисяч євро. Аналогічні скандали пролунали також в США, Данії та Росії.

Джерело: Народна Правда