Лікарі розповіли, що буде з людиною, яка не зробить друге щеплення від COVID-19

Лікарі розповіли, що буде з людиною, яка не зробить друге щеплення від COVID-19
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

Якщо замість двох необхідних доз поставити собі тільки одне щеплення від коронавірусу , гарного імунного захисту від SARS-CoV-2 не буде.

Таку заяву в коментарі “Обозревателю” зробили лікар-імунолог, доктор медичних наук Алла Волоха і лікар-алерголог-імунолог Тетяна Бондаренко.

Loading...

За їх словами, негативних наслідків для організму людини, яка зробила тільки одне щеплення, не буде, але такий пацієнт матиме менш тривалий і менш сильний імунітет.

“Ми вкололи вакцину – організм виробив антитіла. Через певну кількість часу вони починають падати. Потрібно дотягнути до того моменту, поки виробляться антитіла пам’яті. Для цього робиться ревакцинація. Якщо не отримав друге щеплення, не буде ефективності”, – пояснила Бондаренко.

Волоха помітила, що через новизну вакцин в даний час відсутні дані про те, наскільки тривалим може бути імунітет від першого уколу: “Можливо, кілька місяців, можливо, у когось трохи довше. Але дослідження проводилися за двома дозам, і було зрозуміло, що для гарного імунного захисту друга доза потрібна “.

Головний санітарний лікар Віктор Ляшко повідомив раніше, що вакцинація українців буде безкоштовною, на це розраховують в Міністерстві охорони здоров’я України. Однак з часом не виключено, що деякі громадяни зможуть купити препарат.

У США після вакцинації від коронавірусу препаратом американської фармацевтичної компанії Pfizer помер лікар. Після вакцинації у чоловіка діагностували хворобу Верльгофа (брак тромбоцитів). Його вдова говорить, що загиблий був здоровий і не мав жодних хронічних захворювань.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...