Проб’є психологічну позначку: на українців чекає стрімке падіння долара

Проб’є психологічну позначку: на українців чекає стрімке падіння долара
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Курс долара в Україні в перші три місяці 2021 року подолає психологічну позначку в 28 гривень – знизиться з 28,4 до 27,6 грн/$.

Про це йдеться в прогнозі Reuters, пише “Обозреватель”.

Loading...

Видання зіставило результати опитування 13 аналітиків.

Олександр Поднебенний з ОТП Банку каже, що падіння в першу чергу пов’язано з ситуацією на зовнішніх товарних ринках, в тому числі з ростом цін на зерно і сталь, і як наслідок – збільшення валютної виручки.

Крім того, є позитивні очікування від співпраці з МВФ. У грудні 2020 року Україна прийняла антикорупційний закон, щоб підвищити шанси на отримання додаткових кредитів від Міжнародного валютного фонду в рамках угоди на 5 мільярдів доларів.

Що буде з курсом долара в 2021: детальний валютний прогноз

“Українська гривня, ймовірно, зміцниться в першій половині 2021 року завдяки притоку іноземної валюти від експорту і відновлення інтересу іноземних портфельних інвесторів до українських облігацій”, – йдеться в щомісячному опитуванні Reuters.

Ставлення іноземців до українського боргу почало покращуватися в кінці грудня після відновлення переговорів по кредитах МВФ.

“Ставки поступово зростають, і глобальний інтерес до ризикованих активів збільшується на тлі очікувань відновлення зростання світової економіки в 2021 році”, – сказав Сергій Колодій з банку “Аваль”.

Аналітики прогнозують, що економіка України зросте на 4,0% в 2021 році після очікуваного зниження на 4,8% в 2020 році. Інфляція повинна залишатися відносно помірною на рівні 6,1% в порівнянні з 5,0%, очікуваними в 2020 році.

Напередодні фінансисти розповіли , що буде з курсом долара до старого Нового року.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...