В уряді знайшли спосіб знизити ціни на газ для українців

В уряді знайшли спосіб знизити ціни на газ для українців
Автор Марія Петренко в Економічна правда/Новини

Уряд на засіданні з керівництвом Міненерго, Нафтогазу, НКРЕКУ, Операторами ДТС і представниками Офісу президента представив дві схеми зниження тарифів на газ для кінцевих споживачів.

Loading...

Деталі оприлюднив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Перший підхід – це формування тарифів на газ за формулою “ціна на європейських хабах “мінус” транспортування газу в Україну”, запропонований Міненерго. Також пропонується тимчасово обмежити маржу для газопостачальників.

“Очікуваний результат: істотне зниження тарифів і нівелювання спроб спекулянтів зберегти надприбутки в умовах формування нових європейських правил”, – зазначає прем’єр.

Другий підхід, який пропонує Нафтогаз, – це посилення конкуренції на ринку шляхом обов’язкової публікації усіма газопостачальними компаніями свого річного тарифу на газ. Крім того, пропонується, щоб газопостачальні компанії почали активно конкурувати за базу споживачів, що призведе до зниження тарифів в рамках відкритих торгів.

“Очікуваний результат: посилення конкуренції і, як наслідок, істотне зменшення платіжок для українців”, – заявляє Шмигаль.

Крім того, він повідомляє, що сформований механізм, який дозволить знизити ціну на транспортування газу. НКРЕКУ терміново починає ретельну перевірку всіх газопостачальників, які на сьогодні мають найвищі тарифи на цю послугу.

Як ми вже розповідали раніше, вартість доставки газу в Україні зросте майже вдвічі.

Тим часом, акції протесту проти підвищення комунальних тарифів проходять 11 січня відразу в декількох містах України.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...