Байден спробує поховати “Північний потік-2”, але росіяни “підкупили” німецький кліматичний фонд

Байден спробує поховати “Північний потік-2”, але росіяни “підкупили” німецький кліматичний фонд
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Політика нового президента США Джо Байдена щодо газопроводу ” Північний потік-2 ” (Nord Stream 2) може бути більш рішучою, ніж його попередника Дональда Трампа. Одночасно з цим Росія спробує захистити свої позиції – захиститися від санкцій, прикрившись німецьким кліматичних фондом.

Loading...

Про це з посиланням на видання «Svenska Dagensbladet» пише Польське радіо.

Автор статті стверджує, що поки що нічого не вказує на зміну позиції США у справі Nord Stream 2. Навпаки Джо Байден нібито буде більшим противником проекту, ніж Дональд Трамп.

Svenska Dagensbladet як доказ наводить той факт, що Байден, коли був віце-президентом в адміністрації Барака Обами, застерігав Європу від залежності від російського газу. Під час дискусії про Nord Stream 2 з владою Швеції 2016 Байден публічно говорив, що цей спірний проект дозволить Росії обійти Україну в поставках газу до Європи і ускладнить європейцям зменшення залежності від газу з цього напрямку. ЄС пропонували альтернативу – скраплений газ з США. В результаті Швеція все одно дала згоду на прокладку скандального газопроводу в своїй ексклюзивній економічній зоні.

Зараз адміністрація США готується ввести проти “Північного потоку-2” розширені санкції, які можуть ускладнити або зробити неможливим завершення цього проекту. Видання не виключає, обійти санкції допоможе кліматичний фонд – Klimaschutz Stiftung, який отримує дотації від компанії Nord Stream 2 AG (100% належить Газпрому).

Нагадаємо, польське Управління з охорони конкуренції і споживачів (UOKiK) оштрафувало «Газпром» на 29 мільярдів злотих (близько 7,6 мільярда доларів) за будівництво газопроводу «Північний потік-2».

Раніше в статті Bild говорилося, що п ріход до влади в США демократа Джо Байдена «поховає» скандальний газопровід «Північний потік-2» – Штати мають намір ввести санкції проти страхових і сертифікаційних компаній, які забезпечують роботу російських судів на прокладання газопроводу.

 

Джерело: Народна Правда